Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Böngészők
A képernyőnkön (szakszóval: az asztalon) vagy az alsó csíkon (a tálcán) találunk egy ikont (kis ábrát), amellyel elindíthatjuk a böngészőt. A böngészők segítségével tekinthetők meg az internetes oldalak. Leginkább az Internet Explorer, a Netscape vagy a Mozilla itt is látható jelképét lelik meg a képernyőn. Az egér segítségével a mozgatható nyilacskát az ikon fölé visszük, majd két, egymást gyorsan követő kattintás (dupla klikk) után megjelenik egy oldal, leginkább valamely honlap kezdőoldala (de bármilyen másikat is beállíthatunk).
Internetcím
A megjelent oldalon az első olyan rubrika, amelybe írhatunk, a honlapok címét mutatja. A www. után az úgynevezett domainnév általában egy nevet tartalmaz, majd egy pont jön, aztán pedig egy ország vagy szervezet azonosítója következik. A területi azonosítók sorában például Magyarországé hu, Lengyelországé pl, Olaszországé it, Romániáé ro. A com a kereskedelmi, az edu az oktatási, a gov a kormányzati, az eu az európai, az info az információtartalmú, a mil a katonai, a net a hálózatot támogató központok, az org az egyéb szerveződések, az int a nemzetközi szervezetek azonosítója. Az oldal elnevezése legtöbbször utal a honlap tartalmára is.
Nyíl és ujj
Írjuk be a mezőbe a Szabad Föld Online internetes – www.szabadfold.hu – címét. Erre kattintva megjelenik (feljön) hetilapunk internetes változatának főoldala, ahonnan a további oldalakra is eljuthatunk. Nincs más dolgunk, mint minden olyan felületre rávezetni az egerünk nyilát, amely érdekel bennünket. Ahol a nyíl mutatóujjra vált, ott rákattintunk, s máris feltárul egy másik oldal, újabb tartalommal. A már megtekintett oldalak között a bal felső sarokban lévő „Vissza” és a mellette lévő „Tovább”, nyíllal jelölt gombokra kattintva lapozgathatunk. Ajánlom figyelmükbe a „Frissítés” gombot is, amire a gyakran változó tartalmú oldalak böngészése közben bizony érdemes rákattintgatni.
Mit találunk a weben?
Elsősorban aktuális híreket, információkat. Ugyanígy komplett szöveget: könyveket, újságokat, dokumentumokat, könyvtári és folyóirat-katalógusokat. Kínálják magukat számítógépes programok, és más – ingyenes vagy fizetős – termékek. Megjelentek a televíziós és rádiós műsorok is. Hódítanak a fotók és a videofilmek, no és a véleménycsere megannyi mű- és válfaja.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu