Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Ma Erika napja van. A germán-latin eredetű név az Erik női párja, jelentése: nagyra becsült. Egyúttal egy növénynemzetséget is jelent, amelynek népszerű, igen kedvelt faja, az alpesi erika Közép- és Dél-Európa hegyvidékein, főként az Alpokban terjedt el.
Kép: Minolta DSC
Az alpesi erika (vagy tavaszi hanga) 20-40 centiméterre növő bokros törpecserje, örökzöld, fényes levelekkel. Hússzínű, ritkábban bíborpiros vagy fehér virágai kis fürtökben nyílnak. Elsősorban a száraz, világos, tűlevelű erdők lakója, gyakran törpefenyőcserjések társaságában bukkanhatunk rá, egészen 2500 méteres magasságig.
Díszváltozataik a kert ékességei is lehetnek, nálunk elsősorban az Alpokalján. Talajtakaróként is kiváló, a fajták összeválogatásával elérhetjük, hogy az év nagy részében színesítse kertünket. Míg a nyáron virágzó fajták zöme savanyú talajon fejlődik szépen, addig a télen virítók a meszes talajon is jól érzik magukat. Ez utóbbiak virág- és levélszínben egyaránt nagy változatosságot mutatnak.
Az erikafélék külön ágyásokban nevelve díszlenek a legszebben a kertben, különösen is a törpefenyők, törpe nyírek közelében. Így együttesen alpesi hangulatot teremtenek. Különösebb ápolási munkát nem igényelnek, évente egyszer viszont meghálálják a ritkító metszést, amelynek során eltávolítjuk az elszáradt, beteg és sűrűsítő részeket, felfrissítjük a bokrot.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu