Kutyátalan bánásmód

Szabadszentkirályról érkezett a levél, amelynek feladója kéri, nemhogy a nevét, de még a címét se írjuk ki, mert fél a bosszútól. Hogy miért?

Család-otthonSzücs Gábor2011. 02. 25. péntek2011. 02. 25.
Kutyátalan bánásmód

„Olyan szomszédaink vannak, akik állandóan kutyákat tartanak. De hogy hogyan – azt nem lehet leírni! Mi már sok helyre telefonáltunk, de mindenki elhárította a segítséget, az egyik azt mondta, az önkormányzatra tartozik az ügy, szerintük viszont semmi közük hozzá. A szomszédban pillanatnyilag van négy kiskutya és két nagy, akiknek mi szoktunk némi élelmet átdobni a kerítésen, ugyanis a gazdáiktól enni alig kapnak. A kis¬kutyák már meg vannak csökve az éhezéstől. A cicáiknak, ha vizet teszünk, valósággal rávetik magukat, vagyis inni sem kapnak. Mi már sokszor szóltunk a szomszédoknak ezért, de azt mondják, semmi közünk ahhoz, hogy mit csinálnak az állataikkal. A címemet csak azoknak kérem kiadni, akik tenni is tudnak valamit.”

A levél egy egyre aktuálisabb gondra hívja fel a figyelmet. Hogy tudniillik az emberek nagy része immár maga is elborzad az embertelen – esetünkben inkább kutyátalan – bánásmódtól, a kínzástól, a rövid láncait egy életen át hordozó négylábú látványától, az éheztetéstől, a fagynak és a tűző napnak kitett állatok szenvedéseitől. De nem szólnak, mert úgy gondolják, nincs kinek, vagy mert nem akarják megrontani szomszédjaikkal a kapcsolatokat, vagy ezer más ok miatt.

Nekik, de mindannyiunknak is jó hír: a Cerberos Állatvédő Egyesület és a Fehérkereszt Állatvédő Liga tavaly, az Országos Rendőr-főkapitányság szakmai támogatásával elkészítette a hamarosan megalakuló Állatvédőrség programját. A megállapodást lapzártánk után, csütörtökön írják alá. Az Állatvédőrség az állatkínzások felderítése érdekében, hatósági és civil szervezeti együttműködés keretében márciustól kezdi meg munkáját.

2009-ben Magyarországon 965 esetben érkezett bejelentés a rendőrséghez állatkínzásról, ebből 303 esetben történt vádemelés. Ez azt jelenti, hogy átlagosan naponta 2-3 állatot ért olyan súlyos bántalmazás, hogy a látványtól elborzadók a rendőrség segítségét kérték. Sajnos azonban az állatkínzások száma ennél is jóval magasabb, csak a legtöbb esetben vagy nincsenek szemtanúk, vagy ha vannak is, nem tudják, hová, kihez fordulhatnak segítségért.

Ezen változtat majd a héten megalakult új szervezet. Működésükről, tevékenységükről a jövőben hírt adunk. Mi több: ha majd lesz telefonszámuk, illetve az internettel rendelkezők is tudnak majd levelet, bejelentést írni nekik, azt is tudatjuk. Addig azonban ilyen esetekben nyugodtan megcsörgethetik a Fehérkereszt telefonszámát: 06-1/303-5694.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek