Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Eddig egyetlen tanácsot nem hallottunk sohasem az egészséges életmóddal és a fogyókúrával kapcsolatban: ne tégy semmit. Létezik azonban olyan filozófia is – például a kínai taoizmus –, melynek egyik legfontosabb tanítása a Wu Wei, vagyis a „nem cselekvés” elve.
Kép: Széchenyi gyógyfürdő , medence , strand konditerem , aerobick , fitness , gyúrás , edzés 2005.04.27. fotó: Hegedűs Márta
A taoizmus tanítása szerint a Wu Wei hatékony életfilozófia, aminek hatására életünk kisebb-nagyobb problémái hirtelenjében megoldódnak. Pedig, ahogyan a tanítás is mondja: nem tettünk ennek érdekében semmit. Akkor mégis mi okozza a jó változásokat? S hogyan függhet össze a fogyókúrával?
Először is azt kell tudatosítani magunkban, hogy az étel nem az ellenségünk, de nem is válhat a szenvedélyünkké. A Wu Wei erre a természetet hozza fel példaként, ahol nincsenek elhízott állatok – vagyis nekünk is rá kell találnunk táplálkozásunk természetes ritmusára, amivel elnyerhetjük a természet által helyesnek ítélt testsúlyunkat is. Amíg azonban helytelen táplálkozással, stresszel terheljük a szervezetünket, az nem engedi, hogy leadjunk a túlsúlyunkból, hiszen a felesleges zsírral védekezik a rossz hatások ellen. Mindennek orvoslásához először is lelki átalakulásra van szükség.
A legtöbb fogyókúra az ellenállásról, a kemény akaraterőről szól – a Wu Wei szerint ez nem célravezető: ha erővel küzdünk a túlsúly ellen, a kilók annál inkább ellenállnak. Márpedig a saját testünkkel szembefordulás komoly feszültséget szül, a gondolataink egyfolytában a fogyás és az étel körül forognak. Ezáltal pedig az evés és az ételek utáni vágy nemhogy csökkenne, de éppenséggel ellenőrizhetetlenné válik. A Wu Wei szerint a nem cselekvés nem azt jelenti, hogy nem törődünk a dolgainkkal: hanem olyan cselekvés, ami nélkülözi az erőszakot.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu