A mieink 'pótvizsgáztak', mások tanulni érkeztek, vagy a csodában reménykedtek

Palágyi Béla Sportnapló rovata

Család-otthonPalágyi Béla2016. 04. 16. szombat2016. 04. 16.

Kép: Trieszt, 2016. április 8. Benedek Tibor szövetségi kapitány (b) és Szivós Márton örül a trieszti olimpiai selejtező negyeddöntőjében játszott, Magyarország – Németország férfi vízilabda-mérkőzés végén 2016. április 8-án. A magyar válogatott 8-7-re győzött, így kvótát szerzett a riói ötkarikás játékokra. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd, Fotó: Koszticsák Szilárd

Szivós Márton; Benedek Tibor
Trieszt, 2016. április 8. Benedek Tibor szövetségi kapitány (b) és Szivós Márton örül a trieszti olimpiai selejtező negyeddöntőjében játszott, Magyarország – Németország férfi vízilabda-mérkőzés végén 2016. április 8-án. A magyar válogatott 8-7-re győzött, így kvótát szerzett a riói ötkarikás játékokra. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd
Fotó: Koszticsák Szilárd

Már-már az olimpia szele lengedezett egy bő héten át Triesztben, az ezer nézőnek helyet adó uszodában. A riói részvételért „pótvizsgáztak” azok a férfi vízilabdacsapatok, melyek a korábbi rangos tornákon nem tudták kivívni az indulás jogát, míg mások tanulni érkeztek, vagy valamiféle csodában reménykedtek. A mieink is javító vizsgáztak, ám az szerencsére remekül sikerült. Nem csak az olimpiai repülőjegyet szerezték meg, de nyolc napon át pihenő nélkül brusztolva hétszer győztek és ezzel a tornát is megnyerték. Az „i”-re a pontot a döntőben tették fel, amikor a hazai pályán játszó olaszokat győzték le 10-8 arányban.

Most akár dicsérhetnénk válogatottunkat, talán meg is érdemelné, de azért a nyolc meccs alatt akadtak olyan pillanatok is, melyek nem voltak méltóak a csapat rangjához. Mindenképp idetartozott a Kanada elleni döntetlen, aztán a németekkel szembeni kínlódás (nyögvenyelősen győztünk egy góllal), és a franciák ellen sem sziporkáztunk. Hogy melyik franciák ellen? Hát azok ellen, akiket a spanyolok 16-4-re győztek le – igaz, a gall kakasosok ennek ellenére is kijutottak az olimpiára.

Ha a szépre akarunk emlékezni, az olaszok elleni remek sikerre gondoljunk, ahol Nagy Viktor olyan teljesítményt nyújtott a kapuban, amilyenért a legmagasabb osztályzat jár. Manhercz Krisztián pompás produkcióját látva a kevésbé tájékozott szurkolóktól pedig elhangzott a kérdés: „Hol volt eddig ez a fiú?”

A tornát megnyertük, ám az olimpiai hangulat nem ért véget. A sportuszoda konferenciatermében kisorsolták a jövendőbeli ellenfeleket is. A férfiak az A csoportban Szerbia, Görögország, Brazília, Ausztrália és Japán társaságába kerültek. Az első meccs – mi lehetne más? – a Magyarország– Szerbia rangadó augusztus 6-án. A nőknél Spanyolország, Kína és az Egyesült Államok ellen küzdhet válogatottunk. Kína ellen kezdünk augusztus 9-én. Ez a két csapatunk megérdemelten képviseli hazánkat Rio de Janeiróban.

Szárazföldön, sajnos, nem rúgunk labdába…


LÉGIÓSOK NÉLKÜL
Apropó, olimpia. A Győri Audi ETO KC az FTC Rail Cargo Hungaria csapatával találkozott a női kézilabda BL negyeddöntőjében. A tét a legjobb négy közé jutás volt – a Final Fours összecsapásait május 7–8-án Budapesten, a Papp László Budapest Sportarénában rendezik. A Fradi pályaválasztóként 13 gólos vereséget szenvedett a Győrtől, a visszavágón a Rába partján 40-23-ra kapott ki, így a győriek harmincgólos(!) előnnyel mentek tovább. Mindennek annyi köze van az olimpiához, hogy a női válogatottat – amely nem jutott ki Rióba – a Ferencvárosra kellett építeni, mert a külföldi sztárokkal telitűzdelt Győrnek a mindenkori szövetségi kapitány nem sok hasznát veszi. Persze az ETO-nak szorítunk, mivel a legjobb négy között a román CSM Bucuresti, a macedón ZSRK Vardar Szkopje és a montenegrói Buducsnoszt Podgorica társaságában harcol a BL-kupáért. Amit akár harmadszor is megszerezhet. Mi pedig számolhatunk, hogy abból mennyi is a miénk, magyaroké?

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek