Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Amerikai kutatók kimutatták, hogy a stressz pusztítja az agysejteket. Sokak számára az öregség legrémisztőbb tünete, hogy mentálisan leépülnek. Viszont jó hír, hogy ennek nem kell így lennie, mert lehet tenni azért, hogy az agyunk egészséges és pengeéles maradjon.
Stresszhatás közben a szervezet a kortizol nevű hormont termeli, ami kis mennyiségben nem veszélyes, de a folyamatos nyomás alatt felgyülemlő mennyiségben már mérgező hatású lehet.
Ez a hormon felelős az agysejtek elhalásáért, és tartós jelenléte okozza a szenilitást és a zavartságot, amit az öregség jeleiként definiálunk. A kortizol az egyetlen hormon, amelynek szintje az idő előrehaladtával megnövekszik, s ahhoz, hogy fiatalon tarthassuk az elménket, mindenképpen a szint csökkentésére kell törekednünk.
Ezt elsősorban a stressz csökkentésével lehet elérni:
– Légzés: hosszú, mély, lassú légzéssel megnyugtathatjuk a testet, és ezt a módszert bárhol alkalmazhatjuk.
– Írja le egy papírra a problémáját és az ezzel kapcsolatos érzéseit. Kívülről látva józanabbul tud majd gondolkozni. Meglepő a hatása!
– Csinálja, amit szeret! Mindenki számára van olyasmi, amivel szívesen foglalkozik, ezek mind lekötik a figyelmét és megnyugtatják. Szánjon időt ezekre a dolgokra!
– Meditáljon! Adjon időt magának arra, hogy befelé figyeljen. Üljön vagy feküdjön le, helyezkedjen el kényelmesen, hallgassa a légzését. Tisztítsa meg a gondolatait, és csak a pihenésre koncentráljon. Naponta 10-15 perc csodákra lehet képes. Meditálhat este lefekvés előtt is, ez megkönnyíti az elalvást és nyugodt álmokat hoz.
– Figyeljen saját magára! Étkezzék egészségesen, mozogjon, s ne felejtse el a vitaminok és az asványi anyagok utánpótlását sem!
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu