Kívül marad az erotika

Egyetlenegy módja lehetséges annak, hogy az ember ne csak egyszerűen elviselje, hanem még élvezze is, amint valaki teljes testsúlyával a hátába könyököl - ez a masszázs. Számtalan fajtája létezik, a svédtől a talp- és a thai masszázson át a lávakövesig. A masszázsok az élvezet mellett gyógyító erővel is rendelkeznek.

ÉletstílusSzijjártó Gabriella2009. 05. 30. szombat2009. 05. 30.
Kívül marad az erotika

Manapság reneszánszát éli a masszázskultúra. A szakszerűen alkalmazott mozdulatok csodákra képesek: nem csupán a testre, hanem a lélekre és a szellemre is jótékony hatást gyakorolnak. Alapvetően kétféle masszázsfajtát különböztetünk meg. Az egyik kimondottan a test fizikai, izomzati, illetve csontvázrendszerére irányul; ilyen például a svéd vagy a sportmasszázs. A másik típus, a keleti masszázsfajták lényege, hogy a testünkben levő energiát indítják be; ilyen például a thai, a maori vagy az ájurvédikus. Ha nem csupán az élvezetet keressük a masszázs során, hanem gyógyító erejét is szeretnénk hadra fogni, érdemes előbb utánajárni annak, melyik típus milyen panaszokra vagy betegségre ajánlott. Íme, egy kis „kóstoló”.

A talpmasszázs lényege a reflexológia: talpunk egyes pontjai kapcsolatban állnak testünk minden szervével, vagyis a talpon keresztül hatni tudunk rájuk. A masszőr először kikérdezi a pácienst a problémáiról, ez egyfajta kiindulópont a kezeléshez. A talpmasszázs során nemcsak a pontok megfelelő megtalálása és annak nyomása a lényeg, hanem a nyomás technikája is: a kezelés során a masszőr végig nyomás alatt tartja az adott szerv pontját, azon felül különféle időközönként és erősséggel újból és újból nyomást gyakorol. A talpmasszázs javallott többek között emésztőszervi megbetegedések, a szív- és érrendszer keringési zavarai, fejfájás, anyagcsere- és légzőszervi problémák esetén.

A svéd masszázs a legelterjedtebb Európában, a XIX. század elején Pehr Henrik svéd tornatanár alakította ki kínai, egyiptomi, görög és római masszázstechnikákból. Öt alapfogását (simítás, dörzsölés, gyúrás, ütögetés, vibráció) kombinálva felfrissíti a szervezetet, illetve csökkenti a stressz okozta feszültséget. Hatását tekintve így leginkább a gyógymasszázshoz hasonlít, azonban míg utóbbi leginkább a problémás területeket veszi csak kezelésbe, a svéd masszázs az egész testen történik. Gerincproblémák, ízületi betegségek, szívelégtelenség és magas vérnyomás esetén különösen ajánlott, de a fogyást és a méregtelenítést is elősegíti.

A thai masszázs lényege: zéró erotika, ám annál több relaxáció! A masszírozás ruhán keresztül történik, a gyógyító kezeléshez sem olaj, sem krém nem szükségeltetik. Közérzetjavító masszázsként írható le leginkább, alapvetően az izmok ellazulására és a feszültség megszüntetésére irányul, nyomásos technikával. A masszőr minden egyes porcikán végigmegy, és ehhez nem csupán az ujjait, hanem a tenyerét, a könyökét, a sarkát, a térdét és olykor a talpát is igénybe veszi. A masszőr az úgynevezett meridiánvonalak akupresszúrás átdolgozásával helyreállítja a test energiaáramlását, ami az öngyógyító folyamatok aktivizálódásának is nagyban kedvez.

A keralai ájurvédikus masszázsok nem csupán kimondhatatlannak tűnő neveik miatt számítanak igazi különlegességnek, hanem mert hihetetlen felkészültséget követelnek meg a gyógynövényeket és olajokat egyaránt alkalmazó masszőröktől. Leginkább frissítő masszázsként, stresszoldásra, méregtelenítésre, az immunrendszer erősítésére, az ízületek védelmére, alvászavarok orvoslására és keringési panaszok megszüntetésére alkalmazzák. A kellemes hőmérsékletre felmelegített speciális, csak természetes eredetű anyagokat tartalmazó gyógyolajjal a két masszőr finoman bekeni a páciens testét a fejtől kezdődően, majd szinkronban masszírozva kezdik meg a gyógyítást. Az olaj kiválasztása mindig teljesen személyre szabott.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek