Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A kötelező béremelés tönkre fogja tenni a mezőgazdaságot – többek között ilyen és hasonló kijelentések hangzottak el Rogán Antal (Fidesz), az alacsony keresetű munkavállalók bérének emelését ösztönző egyes törvények módosításáról szóló törvényjavaslatával kapcsolatban. Az LMP a kisvállalkozásokat, a Jobbik a szegényeket félti, az MGYOSZ még reménykedik, de tiltakozik.
Rogán Antal (Fidesz) törvényjavaslatot terjesztett elő, miszerint 2012-től két évig a kormány írná elő a magyar cégeknek, hogy a 300 ezer forint alatt kereső munkavállalóknak mennyi legyen a nettó bére, azaz mennyivel kellene a munkáltatónak emelni a fizetéseket. Aki ezt nem tenné meg, azt kizárnák az állami támogatásokból és a közbeszerzésekből.
Nemény András (MSZP) sérelmezte, hogy megint nem tárgyaltak senkivel a beterjesztés előtt, s kifejtette, hogy pártja számításai szerint legalább bruttó 8 százalékos fizetésemelést kellene alkalmazni minden ágazatban.
Párttársa, Gőgös Zoltán ezt le is fordította: szerinte a törvény „egy zseniális gazemberség”, és tönkre fogja tenni a foglalkoztató mezőgazdaságot. Ha ott betartják a törvényt, akkor személyenként 100 ezer forint pluszkiadást kell elkönyvelni évente. Ez a negyvenmilliárd forint nyereséget elérő mezőgazdaságban 30 milliárd forint költségnövekedést jelent.
Bertha Szilvia (Jobbik) szerint százezrek állnak a létminimum szélén, s a kabinet most, amit a rossz adórendszerrel elvett a legszegényebbektől, ezt akarja megfizettetni a munkaadókkal. Scheiring Gábor (LMP) azt mondta, hogy a kormány ilyen arányú egyoldalú beavatkozása a bérek alakításába példátlan a demokratikus piacgazdaságokban.
A Magyar Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) szerint csőd- és elbocsátási hullámhoz, a magyar tulajdonú vállalkozások ellehetetlenítéséhez vezethet a kormányzat terve.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu