Elbocsátották az idősotthon vezetőjét

Lezárult a debreceni Pallagi úti Idősek Háza működésével, a lakók panaszaival kapcsolatos vizsgálat. Ennek végeredményében elbocsátották Kiss Virágot, az intézmény vezetőjét.

Hírek, információkBalogh Mária2009. 05. 04. hétfő2009. 05. 04.

Kép: Miriam Amash poses for a picture in her house in the Israeli Arab village of Jisr ez-Zarqa, near the northern city of Haifa February 14, 2008. Amash's ID says she was born in 1888 but it does not include a month or date of birth, a sign the Israeli authorities were never given an official birth certificate. Amash's ID suggests she is one of the oldest women alive. REUTERS/Gil Cohen Magen (ISRAEL), Fotó: REUTERS

Miriam Amash poses for a picture in Jisr ez-Zarqa
Miriam Amash poses for a picture in her house in the Israeli Arab village of Jisr ez-Zarqa, near the northern city of Haifa February 14, 2008. Amash's ID says she was born in 1888 but it does not include a month or date of birth, a sign the Israeli authorities were never given an official birth certificate. Amash's ID suggests she is one of the oldest women alive. REUTERS/Gil Cohen Magen (ISRAEL)
Fotó: REUTERS

A városi közgyűlés a legutóbbi ülésén – a legsúlyosabb fegyelmi büntetéssel élve – elbocsátotta Kiss Virágot, az intézmény vezetőjét az Idősek Háza vezetői székéből.

A városatyák a számviteli előírások megsértése, az otthonban élő ellátottakat érintő szakmai vizsgálatok elmulasztása és egyéb pénzügyi szabálytalanságok miatt állapított meg vétkes kötelességszegést. A döntést a munkaügyi határozat jogerőssé válását követően lehet végrehajtani.

Kiss Virág az ellene felhozott szabálytalanságok egy részét elismerte, ugyanakkor a közgyűlésről távozva azt mondta: nem ért egyet a döntéssel, bírósághoz fordul.

Mint arról a Szabad Föld Online beszámolt, a debreceni Pallagi úti Idősek Házában évek óta gazdasági visszaélésekre, a gondozottak nem megfelelő ellátására panaszkodnak a volt dolgozók, az ápoltak hozzátartózói, s néhány bátrabb, neve elhallgatását kérő lakó.

A több mint háromszáz embert ellátó intézményben
a panaszosok szerint gyakorta előfordult, hogy a gondozók a magatehetetlen betegeket nem látták el kellő higiénés módon, gyakorta kellett emberhez méltatlan körülmények között feküdniük az ágyukban. Más esetekben a szellemileg leépült, nagybeteg emberek élelmét egyes dolgozók hazavitték. A pénzügyi szabálytalanságok megállapítását pedig alapos szakmai vizsgálat előzte meg az öregek otthonában.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek