Vigyázó Sasék Seholszigete

Pán Péter fura kisfiú volt. Örök gyerek akart maradni álmai Seholszigetén. A régi angol mesehős ihlette meg Vigyázó Sast és az Erdő szellemét, hogy a nógrádi erdők-mezők karéjában, Nőtincs mellett élményparkot építsen gyerekeknek.

Hírek, információkKeresztény Gabriella2009. 05. 17. vasárnap2009. 05. 17.
Vigyázó Sasék Seholszigete

A fővárostól alig hetven kilométerre lévő, tizenöt hektáros Seholsziget Élményparkban lelt nyugalmas boldogságra az építész Lek János, az Erdő szelleme és Markó Judit gyógypedagógus, a Vigyázó Sas. A négy, immáron felnőtt gyerekkel büszkélkedő házaspár hat éve települt Budapestről ide, a maguk alkotta csodavilágba. Ahol minden a gyerekekért van! Játszólabirintus kosárhintával, kötélhíddal, csúszdákkal. Madárház és állatsimogató, legalább huszonöt fajta szőrös-tollas négy- és kétlábúval: lámával, csacsival, pónival, egzotikus papagájokkal és fácánokkal, fürjekkel, díszgalambokkal. Halacskás kacsaúsztató, baromfiudvar tojásaikon ülő kotlókkal. Az egyik fára kis házikót építettek, ez az Elmélkedő, a közeli horgásztóhoz pedig tarka kisvonat visz.

A Sólyomszem lovardában Loós Sándor lovász éppen egy fiatal lány ügetését felügyeli. A park legimpozánsabb épülete az állatok védőszentjéről elnevezett Szent Ferenc-kupola, amelynek kisebb helyiségeiben kaptak helyet a kézműves műhelyek. A nagyterem faragott asztalainál a látogatók megkóstolhatják a tájjellegű ételeket vagy a kemencében sült kenyérlángost.

– Hátralévő életünkben ezt a mesevilágot szeretnénk gazdagítani – mondja a tarpai születésű Lek János. – Eddig sátrakban aludtak a gyerekek, de már ácsolják a Csillagfényszálló bungalóit. Tervezünk fedett lovardát, csacsifogatot és még sok mindent. Miután rátaláltunk Nőtincsen erre a részre, amit az önkormányzat is gyermektábornak szánt, pályázati pénzekből valósíthattuk meg a parkot. Nem sietünk, van időnk. Én vagyok az ötletgazda és kivitelező, Judit meg igazi tyúkanyó, valóban sasszemmel figyeli, hogy a gyerekek mellett a teljes család jól érezze magát.

– Mi nemcsak élmény-, hanem életparkban gondolkodtunk – veszi át a szót a felesége. – Programjaink arra épülnek, hogy a csoportok, táborok mellett szülők és gyerekeik együtt fedezzék fel a természet csodáit. A mai világban ritka a közös élmény, legyen az madármegfigyelés, lovaglás, kézművesség. Én családcentrikus vagyok, ellenzem az üzleti hajtást. Azt szeretnénk, ha a látogatóink legalább olyan jól éreznék magukat, mint mi, mióta kiköltöztünk. Őket is érintse meg a környezet szépsége, madárcsiripelős békéje. Simogassák együtt a barna láma selymes szőrét, faragjanak közösen, mert ezzel a természethez és egymáshoz is közelebb kerülnek. A belépti díjakat se emeljük, inkább kedvezményeket adunk, főleg a nagycsaládosoknak. Bár a kamasz fiúk miatt becsempésztünk a táborba indián motívumokat is, azért a népi jelleg dominál. A Szent Ferenc-kupola például jórészt erdélyi és kárpátaljai fafaragó művészek munkája.

Beszélgetésünket hirtelen elnyomja a lárma. Solymárról két busszal érkezik négy óvodáscsapat, majd’ száz gyerek zúdul le az erdei ösvényről. Sikonganak az állatsereglet, a tarka kisvonat láttán, majd bevetik magukat a játszólabirintusba. A programszervező Sokác Ágnes szerint délutánig maradnak, mára ez elég is.

A Seholsziget, ahol a gyerekeknek küzdeniük sem kell ahhoz – mint a mesebeli Pán Péternek Hook kapitánnyal –, hogy remekül szórakozzanak, egész évben fogad csoportokat. Májustól hétvégeken várja látogatóit, a nyári szünetben pedig már péntektől.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek