Amerika figyel a magyar nyírfajdokra

Hogy mi is az a nyírfajd-program? Nem fatelepítési akció, hanem a NYÍRERDŐ Nyírségi Erdészeti Zrt. madármentő tevékenysége, mely iránt amerikai szakemberek is érdeklődnek.

Hírek, információkBalogh Mária2009. 06. 08. hétfő2009. 06. 08.
Amerika figyel a magyar nyírfajdokra

A világ legnagyobb, önkéntes alapon létrejött vadászati egyesülete, a Safari Club International (SCI) magyarországi szervezete látta vendégül a napokban Bruce Eavensont, az SCI alelnökét, aki többek között a Nyírerdő Zrt. nyírfajd-programjával ismerkedett.


Magyarország területéről, a Nyírségből vesztek ki utoljára a nyírfajdok már több száz éve. Négy esztendővel ezelőtt viszont megkezdődött egy nyírfajd visszatelepítési program az erdőgazdaság Gúthi Erdészetében. A szárnyasokat nem vadászati célra szeretné visszahonosítani az erdőgazdaság, hanem a magyar fauna gazdagítására. Az utóbbi időszakban újabb három nyírfajd-telepet létesített az erdészeti társaság: így most már Gúthon két helyen, valamint a Halápi és a Hajdúhadházi Erdészet területén folyik a program. A Hortobágyi Nemzeti Park, a Debreceni Egyetem Természetvédelmi Állattani és Vadgazdálkodási Tanszéke mellett a Safari Club International Közép-Magyarországi Egyesülete is segíti a kísérletet.


Bruce Eavenson  jó dolognak tartja, hogy a magyar vadászok élen járnak a madármentési akcióban. - Úgy gondolom, hogy a nyírfajd ugyanolyan fontos, mint például a jegesmedve, nélkülük szegényebb lenne az élővilág. Sokan nem tudják, de a Safari Club International mintegy 280 millió dollárt költött 1979-2008 között különféle visszatelepítési-, vadvédelmi-, kutatási- és oktatási programokra – szögezte le Bruce Eavenson.
 

 

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek