Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Zaklatott világunkban, amikor a versenyhelyzet az élet minden területén hatalmas próbatétel elé állítja a gyengéket, titkon mindenki szeretetre vágyik. Ezért érdemes megtanulnunk jól szeretni. Ennek módszere a szerető kedvesség.
A szerető kedvesség nem más, mint egy viselkedési gyakorlatforma, amivel boldogabbá tehetjük túlhajszolt, türelmetlen világunkat. A cél, hogy javuljon a kapcsolatunk a körülöttünk élőkkel.
Bizonyára többször is észrevették már, hogy egyre több olyan fiatal férfi és nő irányít a munkahelyeken, akik a hatalomtól megrészegülve, képtelenek ráhangolódni kollégáikra. Hasonló játszmák előfordulnak a párkapcsolatokban is, amikor az egyik fél a semmiért cserébe mindent elvár a társától. S ha valamiért nem kapja meg, nem egyszer önkontroll nélkül dönt, s dacosan odébb áll. Olykor gyermekeink is hajlamosak saját érdeküket több lépéssel a mienk elé helyezni. Nekünk kell megtanítani őket a jóra.
A szerető kedvesség gyakorlata segít, hogy megváltozzanak a régi, rossz beidegződések, melyek "segítségével" gyakorta idegességgel, agresszióval reagálunk a környezetünkből érkező ingerekre.
A gyakorlatsor elméleti része:
1. Hunyjuk be a szemünket, valós személyeket képzeljünk magunk elé, akikhez a gyakorlat közben másként szeretnénk viszonyulni, mint tesszük azt velük a hétköznapokban. Amit a képzeletünkben pozitívan élünk meg, azt a valóságban könnyebben és egyszerűbben vállaljuk.
2. A magunk elé képzelt személyeket fontossági sorrendben válasszuk ki. Egy személyre legalább egy hónapon át összpontosítsunk, naponta minimum 15 percig. Előbb olyanokra koncentráljunk, akiket szeretünk, később azokra, akiket tisztelünk, majd a számunkra közömbösek következnek, míg legvégül azokra fordítsunk figyelmet, szerető kedvességet, akiket nem zártunk a szívünkbe.
3. A legszerencsésebb, ha először önmagunkra kerítünk sort. Amíg ugyanis saját magunkat nem vagyunk képesek szeretni, addig nem tudjuk, hogyan tegyük ugyanezt másokkal. Ne ítélkezzünk magunkról, csak figyeljünk befelé.
4. Képzeljük azt, hogy amikor megbántottak bennünket, alapvetően semmi mást nem tettek, mint azt, amire ők életüknek abban a szakaszában képesek voltak. Ha így elmélkedünk, sikerül mindannyiukat elfogadnunk, s kevesebb energiát vesztegetünk arra, hogy az általuk okozott sérelmeinken töprengjünk és tipródjunk. Pozitívan, szeretettel gondolkodjunk.
5.Jó tudni, hogy a szeretet a világon a legmagasabb szintű rezgés. Minél erősebb a szeretetünk, annál nagyobb erőket mozgatunk meg. A szeretet első leckéje: ne kérd, hanem add!
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu