Konczos Éva akvarelljei a Zöld Galériában

Konczos Éva akvarelljeiből nyílt kiállítás a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium Zöld Galériájában. A környezet, a természet, az utazás és a baráti kapcsolatok élményei eredményezik azt a pillanatnyi hangulatot, érzelemvilágot, ihletet, melyek nagyszerűen érzékelhetőek alkotásain.

Ország-világ2010. 03. 19. péntek2010. 03. 19.

Kép:

Konczos Éva akvarelljei a Zöld Galériában

Konczos Éva munkáiban az egyszerűségre törekszik, ugyanakkor figyelmét a lényeges elemekre irányítja. Olyan kompozíciós szerkezeti elemeket tapasztalhatunk az egyes festményeken, melyeken a természettudományok mélyebb ismerete jelenik meg.

A napfény minden napszakban másképp világítja meg a tárgyi világot, s ily módon a hajnali szürkés-kék tompább színei figyelhetőek a Mólók I.. II. és III. alkotásokon. A déli erőteljes fényhatás élénkebb színvilágot nyújt a Fűzfák és a Vízi út című képen. A Kastély című kompozíció egyrészt a romantikus múlt nyugalmát mutatja, ugyanakkor sejteti az alkonyati szürkület titokzatos világát is.

Az egyes festményeken meleg barnák és okkerek színezik az őszt, lilák és kékek keltik éltre a téli világot, s a fűzfák harsogó zöldje, a víz ragyogó kékje a víz felületén felcsillanó fények a nyári emlékek tükrei.

Szakmai filozófiája Lao Ce kínai filozófus idézetével jellemezhető: „Gondolataimat, érzelmeimet hordozza az alkotás. Átadom másnak is, s remélem az önálló életet élő mű közvetít valamit, valami jót, hasznosat”.

Konczos Éva Csongrád megyében, Csanádalbertiben született. Általános és középiskolai tanulmányait Szarvason végezte, ahol rajzra és geometriára Cs. Pataj Mihály tanította. Az érettségi után Szegeden, a Tanárképző Főiskolán végzett biológia-földrajz szakon. Ezt követően Budapesten, a Képzőművészeti Főiskolán képezte tovább magát, ahol a művészeti rajz, festés, ábrázoló geometria voltak a fő tantárgyai. Művészettörténet szakon végzett, s középiskolai tanár lett. Szakmai pályafutása során több ezer általános és középiskolai tanítványa számára oktatta a rajzot és a művészettörténetet, szerettette meg a festészetet.

Szarvastól Budapestig több hazai településen volt kiállítása, így Mezőhegyesen, Makón, Szegeden, Győrben, Salgótarjánban, Somoskőújfalun, Tótkomlóson. Külföldön Bécsben, Pozsonyban és Zürichben is megtalálhatók a képei. Alkotásain rendszerint feltűnnek külföldi utazásainak helyszínei, többek között Franciaország, Skócia, a Nílus és a mediterrán vidék.

Munkái között több könyvillusztráció is található, mint például a 400 Kínai recept (szerzője Cseh Mária és Pirchala István), továbbá Papucsek Gergely szlovák származású költő és műfordító Gyöngyvirágok (Konvalinki) és Énekeljetek (Zá spévalytye) című verseskötetei.

Ő és tanítványai maradandó művészi névjegyét örökíti meg az Opera szomszédságában, az Új Színház aulájában található több mint 50 négyzetméter festett szalagdísz.

1997-ben magán-rajziskolát hozott létre barátaival. Több alkalommal alkotott Szarvason a „Szarvasi kincskereső táborban”, hogy megismertesse tanítványaival a Körös-partot, a város nevezetességeit.

Tagja a Magyarországi Kulturális Örökség Osztályok Egyesületének, valamint a Magyar Rajztanárok Országos Egyesületének – s nem utolsósorban Szarvas város Barátai Körének, melyet festményei adományozásával is támogat.

Bármelyik fotóra kattitntva megnyílik a képgalériánk!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek