Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Rektort választ június 21-én a Szegedi Tudományegyetem: Szabó Gábor jelenlegi rektor kihívója Szabó Gábor fizikus professzor, akadémikus. A két jelölt programjai között jelentős az átfedés.
– Meg tudom különböztetni a két programot, mert az egyiket én írtam, a másikat meg az akadémikus úr – válaszolt újságírói kérdésre Szabó Gábor jelenlegi rektor azon a sajtótájékoztatón, amelyen a szenátus és a tanári testület előtti meghallgatásukról számoltak be a jelöltek.
A SZTE-n már tartottak egy rektorválasztást márciusban, amely akkor eredménytelen volt: sem a jelenlegi rektor orvos kihívója, Wittmann Tibor, sem Szabó Gábor nem kapott elég szavazatot – viszont az utóbbinak csak néhány voks hiányzott a győzelemhez. Mivel Wittmann Tiborról kiderült, hogy nem mérkőzhet Szabóval, sokáig kétséges volt, lesz-e egyáltalán kihívója. A fizikus Szabó Gábor indulása meglepetést keltettt: egyrészt azért, mert együttműködése a rektorral eddig kiváló volt, a Szegedre tervezett lézerkutató központ vezetése pedig bőven ad majd neki munkát a jövőben. Ráadásul maga sem tudja megmagyarázni, hogy miben is különbözne az élet a SZTE-n, ha a rektort nem Szabó Gábornak, hanem Szabó Gábor akadémikusnak hívnák.
– Mindketten elfogadjuk, hogy az egyetem rendelkezik egy stratégiával, ezt alapvetően megváltoztatni nem kell, hiszen konszenzuson alapul – mondta a fizikus Szabó Gábor. – Ezt a stratégiát kell megvalósítani, ha pedig szükséges, újragondolni. Így elsősorban vezetői személyiségjegyekben, illetve abban van különbség, hogy milyen körben szereztük eddigi tapasztalatainkat.
A jelenlegi rektor eddigi munkáját kevés kritika éri: annál több vezetési stílusát, illetve azt, hogy nevét a baloldalhoz kötik, é attól tartanak, hogy az egyetem hátrányt szenvedhet a pályázatokon, ha a vezetője rosszul fekszik a kormánynál. Sokan tehát semmiféleképpen nem szeretnék őt látni a rektori székben, azonban megfelelő ellenjelöltet találni sem bizonyult egyszerűnek.
Az akadémikus Szabó Gábor megfelel a kritériumoknak, integratív személyiség, komoly szakmai háttérrel és megfelelő vezetői tapasztalattal. Külön jó pont, hogy nem orvos, mert az orvosok érdekei és viszonyai nagyon eltérnek a többi karéitól, s ezért azok nehezen fogadnának el egy orvos rektort – valószínűleg ez vezetett oda, hogy Wittmann nem kapott több szavazatot. Nos, az akadémikus Szabó Gábor – sokak kérésére – elvállalta, hogy kihívja a jelenlegi rektort, esélye is van, hiszen neki csak a szavazatok felét kell megszereznie, míg ellenfelének a kétharmadot, de – legalábbis a nyilvánosság előtt – komolyan nem erőlteti, hogy megkülönböztesse magát. A szenátus ezt úgy oldja meg, hogy a két jelölt neve mellé a fényképüket is rányomtatják a szavazólapra.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu