Britek-e a bevándorlók?

A nemzeti öntudat sokszor inkább a bevándorlók családjában alakul ki, akik közül sokan erősebb brit identitást éreznek, mint azok, akiknek családja generációk óta a szigetországban él.

Ország-világKovács Réka2012. 03. 30. péntek2012. 03. 30.
Britek-e a bevándorlók?

Mintegy 40 ezer ember életét követi nyomon az Understanding Society elnevezésű felmérés, amelynek adatai rámutatnak arra is, az elmúlt hatvan évben Nagy-Britanniában letelepült bevándorlók milliói gyakorta erősebb brit identitást vallanak, mint azok, akiknek családja generációk óta a szigetországban él. – olvasható az ELTE hírlevelében. – A felmérést végző kutatók szerint a társadalmi beilleszkedés ezen mutatója mindenképpen pozitívum, de valamelyest aggasztó, hogy az eredmény arra is utal, sokan nem tartják meg saját kulturális identitásukat.

Érdekes adat, hogy a britek között csupán minden másodiknak nincs olyan családtagja három generációig visszamenőleg, aki Nagy-Britannián kívül született volna. Ezzel szemben a viszont minden harmadik „brit” maga is külföldön született, vagy szüleik, nagyszüleik vándorolt be külföldről. Ugyanakkor a lakosságnak csak 14 százaléka vallja magát valamely etnikai kisebbséghez tartozónak, azaz a külföldről származók 15 százaléka britnek tekinti magát. Ez azt jelenti, hogy bevándorlók és bevándorló családok gyermekei közül közel minden második brit identitást vall szemben eredeti származásával.
 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek