Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Nemrégiben a román sajtó is megtelt termelőket semmibe vevő tejfeldolgozóról szóló hírekkel. Ezek arról számoltak be, hogy egy több gyárat is üzemeltető cég számos átvételi ponton beszüntette a tej átvételét, így napi kétszázezer liternek nincs helye, és a kétségbeesett gazdák a disznókkal etetik föl a felesleget.
Kép: Locally produced milk is displayed to be sold at the price of 3.97 Lei ($1.2) per litre in a supermarket in Bucharest March 2, 2012. REUTERS/Bogdan Cristel (ROMANIA - Tags: FOOD BUSINESS) - RTR2YS6Q, Fotó: © Bogdan Cristel / Reuters
A szarvasmarha-tenyésztők szövetségének elnöke szerint a vállalat sokallja az ottani nyers tej árát – a termelők jó esetben 80-90 forintnyi lejt kapnak literenként –, és ezért importra adta a fejét. Hogy ennél olcsóbban honnan tud tejet szerezni, azt mindjárt meglátjuk.
De addig nézzük, hogy mit mond a tejipari cég! Mivel idén nyáron harmadával több tejet adtak a termelők tehenei, mint amennyit a gyárak fel tudnak dolgozni, ezért az ezer átvevőpontból ötvennel megszüntették az együttműködést, importálni pedig csak télen szoktak, ha nincs megfelelő mennyiségű helyi tej.
De a tehenészek főnöke jobban tudja: a cégnek inkább megéri ciszternaszámra megvenni a tejet Magyarországon és a gyáraihoz fuvarozni, mint helyben kifizetni a 90 forintnyi lejt. Hogy miért érné meg a tizedével drágább tejet megvenni, az nem igazán érthető.
A román főtehenész biztos tudja, tejkérdésekben nem a magyarokra kellene mutogatni (mi a szlovákokra szoktunk). Csak hát a régi beidegződések, ugye…
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu