Mocsarakban, magaslatokon is - Drónok a madarakért

Szerencsénkre ha csak híradásokból is, de lassan megszokjuk, hogy a háborús felek robotrepülőkkel, úgynevezett drónokkal támadják egymást. Olyanról még nem hallottunk, hogy madárfészkeket figyeljenek meg velük.

Ország-világB. G.2014. 07. 22. kedd2014. 07. 22.
Mocsarakban, magaslatokon is - Drónok a madarakért

A kamerával felszerelt, alig varjú nagyságú műszereket a Körös–Maros Nemzeti Park szakemberei vetették be hazánkban elsőként. A két amerikai készülék segítségével olyan védett madárfajok telepeit figyelhetik meg, amelyeknek költőterülete az ember által nehezen megközelíthető vidékeken van. Ilyenek például a vizes élőhelyeken fészkelő gémek, kócsagok, vagy az ember által nehezen megmászható fákon fészkelő kerecsensólymok, parlagi sasok. Jelenleg a Dévaványa környéki túzokfészkeket veszik számba velük, de segítségükkel a levegőből fel tudják térképezni azokat a területeket is, ahol valószínűsíthető, hogy túzokok költenek.

A robotrepülő akár 400 méteres magasságba is képes felemelkedni, a rászerelt kamera pedig azonnal, élő képben okostelefonra továbbítja a felvételeket, melyek természetesen rögzíthetők is. Segítségével már több túzokfészket sikerült felderíteni, s felmérték a parlagi sasok és kerecsensólymok fészkeit is.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek