Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Kép: Belgrád, 2016. január 18. Keszthelyi Rita dob a belgrádi vízilabda Európa-bajnokság női A csoport 5. fordulójában játszott Magyarország - Oroszország mérkőzésen 2016. január 18-án. A magyar válogatott 11-10-re győzött és csoportmásodikként bejutott a negyeddöntőbe. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd, Fotó: Koszticsák Szilárd
SZÁRAZON ÉS VÍZEN
Nem tudom, mi lesz a vége, de én máris jó szívvel nézem mind a vízilabdázók, mind a kézilabdázók kontinensviadalát. Szárazon és vízen egyaránt ígéretes tehetségeinknek kell szurkolni, és ez biztató jövőt ígér. Jó hallani a férfi pólósoknál Bátori Bence, Manhercz Krisztián, Decker Ádám, Vámos Márton nevét, akik Madaras Norbert, Kásás Tamás, Kiss Gergő örökébe úszhatnak. De kézilabdában is bátorság volt Talant Dujsebajevtől a tizenhatos keretbe kilenc újoncot nevezni, akik aztán – Bánhidi Bence, Faluvégi Rudolf, Ancsin Gábor, Bodó Richárd és a többiek – igyekeznek beváltani a hozzájuk fűzött reményeket. Generációváltásról beszélünk, ami ezekben a sportágakban a szemünk előtt zajlik.
Ebben aztán benne van kézilabdában a 32-27 arányú győzelem Montenegró ellen – és számos kihagyott büntető után az egygólos vereség Oroszországtól, 27-26 arányban. Következtek a dánok, lapzárta után: az esélyesek ott sem mi voltunk, de a fiataloktól minden kitelik.
Az egygólos kézilabda-vereségért egyébként a vízilabdázó lányaink törlesztettek az oroszoknak: küzdelmes csatában, 11-10-re győzték le az ősi ellenfelet, csoportjukból a második helyen jutva a nyolcaddöntőbe. Ott egy könnyebb meccs jön, s ha sikerül nyerni, már csak karnyújtásnyira lesz a dobogó…
Férfi pólósaink a középdöntőben régóta várt nagy győzelmet arattak a horvátok ellen. Évek óta nem volt példa olyan védekezésre és olyan szenzációs kapusbravúrokra, mint amit most mutatott a válogatott az olimpiai bajnok ellen. A döntőbe jutáshoz, s egyben a riói repülőjegyhez Montenegró legyőzése kell. Ami a horvátoknál semmi esetre sem jobb csapat.
Tehetségeink tehát vannak, beérésükhöz már csak türelem kell. Úgy látszik, az utánpótlással nem lesz baj – és most a futballt kell említenem. Az egyik kapusígéretünk nemrég betlizett az angol bajnokságban, egy másik reménységünk az olaszoknál mutatkozott be: az első meccsén az volt a hír, hogy „bebőrözték”, a lába között passzolták el a labdát. Egy ígéretes futballistánk mondta rosszul sikerült német bajnoki meccse után: „Az a baj, hogy minket nem tanítottak meg otthon futballozni!” Ez a veretes mondata elszállt a semmibe, pedig ki kellett volna írni valamennyi stadion villanyújságára! Mert a jövőt úgy is lehet szolgálni, ahogyan azt a pólósok és a kézilabdázók teszik.
(Keddi lapzártánk után a női vízilabda-válogatott bejutott a döntőbe, Hollandiával mérkőznek pénteken este.
Férfi vízipólósainkat 8-5-re legyőzte Montenegro válogatottja, egyelőre nincs meg a riói kvóta.
A férfi kézilabda Európa-bajnokságon a magyar válogatott kikapott a dánoktól is, pénteken a középdöntőben mérkőzik a német válogatottal - 0 ponttal megyünk a középdöntőbe, ahol a németekkel, a spanyolokkal és a svédekkel játszunk. - a szerk.)
BAKIK MADRIDBAN
A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) kizárta a két átigazolási szezonból a Real Madridot és az Atlético Madridot. Megszegték a nemzetközi átigazolásokra és az utánpótlás korú játékosok regisztrációjára, valamint szerepeltetésére vonatkozó szabályokat.
A büntetés úgy szól, hogy szerződtethetnek játékosokat, csak éppen nem regisztrálhatják, azaz nem játszathatják őket. Ez korábban a Barcelonával történt meg – ők fellebbeztek, ám a reklamációjukat elutasították. A jelenlegi, téli átigazolási szezonban még korlátlanul igazolhatnak, és mivel fellebbeznek, végső döntés az ügyben nyárra várható.
A LEGJOBBAK
A sportújságírók szavazatai alapján 58. alkalommal díjazták az év legjobb sportolóit. A Nemzeti Színházban a következőket találták a legjobbnak 2015-ben a tollforgatók:
az év férfi sportolója: Cseh László;
az év női sportolója: Hosszú Katinka;
az év edzője: Dárdai Pál, a labdarúgóválogatott korábbi szövetségi kapitánya;
az év csapata: a labdarúgó-válogatott;
az év labdarúgója: Király Gábor;
az év gólja: Priskin Tamás, a norvégok ellen;
az év legjobb fogyatékkal élő sportolói
– férfiak: Gelencsér Róbert, atlétika;
– nők: Gyurkó Alexandra, úszás;
– edző: Galambos Zsolt, kosárlabda;
– csapat: férfi speciális kosárlabda-válogatott.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu