Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Ezt írtuk... (október második hetében) a Szabad Föld 10, 20, 30, 40, 50 és 60 és 70 évvel ezelőtti számaiban.
1946.
Letartóztatta a gazdasági rendőrség Bun Viktort, a Leszámítoló Bank vezérigazgatóját. Ezzel a már letartóztatásban lévő banki tisztviselők feje is bevonult a rendőrségi fogdába. Bun bevallotta, hogy igazgatósági ülésen határozták el a súlyos törvénytelenségeket: 59 kiló színaranyat és 44 ezer Napóleon- aranyat nem jelentettek be a Nemzeti Banknak. A gazdasági rendőrség rajtaütött Gáldi Miklós budapesti téglagyári igazgatón, aki nagy mennyiségű dollárt rejtegetett. Az igazgató ismeretségi körében tovább nyomozva elfogták dr. Jahoda Tibort, az egyik legnagyobb pénzintézet, a Hitelbank igazgatóját is.
1956.
Ezrek és tízezrek zarándokoltak a Kossuth-mauzóleum előtt felállított négy ravatalhoz, hogy végső búcsút vegyenek a párt mártírjaitól, a nép hűséges fiaitól: Rajk Lászlótól, Pálffy Györgytől, dr. Szőnyi Tibortól és Szalai András elvtársaktól, akiket a törvénytiprás, az önkény, a személyi kultusz rendszere küldött a halálba. A gyászolók tömegének fájdalmas búcsúja nagy halottainktól néma tüntetés volt, ugyanakkor olthatatlan gyűlölet lángolt a gyászolók szemében: örökre elítéljük a személyi kultuszt, amely a kommunisták legszentebb eszméit igyekezett bemocskolni.
1966.
A fokozódó amerikai kémtevékenységről tartott sajtótájékoztatót Naményi Géza, a Tájékoztatási Hivatal vezetője. Elmondta, hogy Magyarország nem szabad vadászterülete az amerikai kémeknek és diverzánsoknak, illetékes szerveink leleplezik őket és bíróságaink ítélkeznek felettük. Mintegy példaként jelentette be, hogy a Legfelsőbb Bíróság a sajtótájékoztató előtt egy órával hirdetett ítéletet dr. Egedy Lehel és társai ügyében. Egedyt 15 évi, Asbóth Lászlót 14, dr. Egedy Elemért 9 évi szabadságvesztésre ítélték.
1976.
Leányvásár lesz Pécsváradon. A Zengő lábánál fekvő település hagyománya sok száz éves: egykor a Lukács-napi vásároknak még házasodási funkciójuk is volt. Ily módon védekeztek a közeli falvak lakói az elzárkózás, a falun belüli házasságok ellen. A szülők az eladósorba került lányaikat Pécsváradra vitték, s így alkalom nyílott arra, hogy idegen faluból származó legénnyel ismerkedjenek meg.
1986.
Régi művelődési házának felújításával faluházat hoznak létre Szentpéterfa községben. A beruházáshoz szükséges pénzt azonban csak a következő ötéves tervben tudták volna előteremteni. Ezért tízezer forint értékű lakossági kötvényeket bocsátottak ki összességében ötmillió forint értékben, így a lakók segítségével már jövőre elkészülhet a faluház, a kötvényt pedig kamatokkal együtt majd az után fizetik vissza.
1996.
Belpolitikai életünk nagy felháborodást keltő eseményévé fajult az úgynevezett Tocsik-ügy. Az ÁPV Rt. ugyanis több százmillió forint sikerdíjat fizetett ki az általa zárt pályázaton megbízott és az önkormányzatokkal folytatott vagyonalkuban eredményesen közreműködő dr. Tocsik Márta jogásznak. Foglalkozott az üggyel az Országgyűlés és több alkalommal a miniszterelnök is. Horn Gyula azt mondta: amennyiben visszaélések történtek, ő nem riad vissza semmilyen döntés meghozatalától.
2006.
Saját gyermekei szeme láttára verték agyon azt a szabolcsi tanárt Olaszliszkán, aki személygépkocsijával véletlenül elsodort egy tizenegy éves kislányt. A tanár lassan, negyven kilométeres sebességgel haladt, de a kislány elébiciklizett, s a jobb oldali tükör megcsapta, hogy az árokba esett. Majd sikítva elrohant, miközben azt kiabálta: elgázoltak! A környező házakból pillanatok alatt vagy húszan vették körbe az autót. A lincselők között volt a helyi cigány önkormányzat egyik képviselője is. Mire a rendőrök a helyszínre értek, már halott volt a negyvennégy éves pedagógus, három lány apja.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu