Ukrán csodalány

Tizenhét éves ukrán lány nyerte a hágai cselgáncs Világkupát a 48 kilogrammos kategóriában. A sportág rajongói alighanem ismerik már Daria Bilodid nevét, de bárkinek érdemes megjegyeznie.

Ország-világ-ftb-2017. 11. 26. vasárnap2017. 11. 26.

Kép: Ukrainian Daria Bilodid (R) fights with Russian Irina Dolgova during the women's under 48kg competition of the European Judo Championships in Warsaw, April 20, 2017. / AFP PHOTO / Wojtek RADWANSKI, Fotó: WOJTEK RADWANSKI

Fotó: WOJTEK RADWANSKI

Bilodid ugyanis nem most, Hollandiában hívta fel magára a figyelmet, hanem már az idén márciusban European Opent nyert Prágában, áprilisban pedig – minden idők második legfiatalabb indulójaként, 16 évesen és 192 naposan – aranyérmes lett a varsói Európa-bajnokságon – ezen a kontinenstornán lett bronzérmes Csernoviczki Éva. Bilodid most nyáron a kínai Hihhot Grand Prix versenyen ugyan „csak” harmadik lett, de a múlt hétvégén már aranyérmet nyert Hágában, miután legyőzte az olimpiai és világbajnoki bronzérmes, kazah színekben induló mongol Otgontsetseg Galbadrakhot. Az ukrán versenyző ebben az évben már nem lép tatamira, de jövőre számos nemzetközi torna és edzőtábor vár rá.