Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Világszerte emberek milliói álmodnak jobb életről, vagyonról, gazdag és eseménydús hétköznapokról, közben mégis attól tartanak, hogy ezt az álmot csak mások kárán válthatják valóra. Adni és kapni, ez az élet két leghatalmasabb önkifejező ereje.
A gyarapodás beindításának egyik leghatásosabb módja, ha egyszerűen szeretjük és megbecsüljük az életünket, ha hálásak vagyunk érte. Közvetlen összefüggés áll fenn aközött, mennyire vagyunk képesek anyagi vagyonra szert tenni, és mennyire tudjuk megvalósítani életünk lehetőségeit. A beteljesülésnek ugyanis hét fő színtere van: lelki, tudati, hivatásbeli, anyagi, társadalmi, családi és fizikai. Ha ezek közül bármelyiket is elvetjük, elhanyagoljuk, nem valósítjuk meg, máris megtettük azt a beteljesülést gátló láncszemmé. Mind közül a legfontosabb az anyagi háttér, mivel legnagyobbrészt ettől függ, azzá tudsz-e válni, akivé szeretnél.
A méltányos csereüzlet elve
Általában azt feltételezzük, hogy másokkal nagylelkűbbnek kell lennünk, mint önmagunkkal. Aki tehát úgy gondolja, hogy nemesebb adni, mint elfogadni, az a természet egyik alaptörvényét szegi meg, nevezetesen az egyensúly törvényét - vagy ahogyan a modern tudomány nevezi, az energiamegmaradás törvényét. Kimondja ez a hatalmas törvény, hogy soha semmi nem vész el, csak átalakul. Viszont, amikor épp annyit adsz (és fogadsz el, fordított helyzetben), amennyit az ténylegesen megér, csodálatos események kezdődnek meg. A boldogság egyik kulcsa éppen az, ha a hétköznapokban is a méltányos csereüzlet elve szerint cselekszünk. Ha nap mint nap elgondolkodunk ezen a kérdésen: "Hogyan adhatnám meg másoknak, amire vágynak, úgy, hogy közben én is megkapjam, amire vágyom? Hogyan elégíthetjük ki egymás igényeit?"
A megtakarítás lelki törvényei
Hogyan lehet takarékoskodni, ha fix jövedelmünk nagy részét felemésztik a kifizetésre váró számlák? Egyesek ezt második vagy harmadik munka vállalásával próbálják orvosolni, de igazi gazdagságra még így se nagyon tesznek szert. Extra jövedelmüket ugyanis gyorsan semlegesíti, hogy többet költenek, és nem tesznek félre. Vagy csak egyszerűen kimerülnek a lélektelen és motiválatlan munkában, halálra dolgozzák magukat, holott csak egyszerűen jobban akartak élni. Ez esetben tehát a megoldást nem az jelenti, hogy még többet dolgozunk, hanem hogy okosabban.
Bármennyi is a bevételünk, rendszeresen tegyünk félre belőle valamennyit. Ha elsőként a megtakarításokat intézzük el, a számlákat is könnyebb lesz kifizetni, valahogy mindig sikerül kisakkozni. Akkor kezeljük bölcsen a pénzt, ha fontossági sorrendben költjük el, maga a sorrend pedig csakis annak a függvénye, hogy mit érzünk előbbre valónak – vagy hogy mi jár a legnagyobb büntetéssel, ha nem fizetjük meg. Ha nem jutalmazzuk meg magunkat a világnak tett szolgálatainkért, egyre inkább elértéktelenítjük magunkat. Ez pedig annak a jele, hogy nem tanultuk meg becsülni és szeretni magunkat és az álmainkat. Ezért tehát az első helyen legyen mindig, hogy magunknak fizessünk. Amíg nem fektetünk önmagunkba, másoktól se várjuk ugyanezt. Amint azonban elkezdjük saját magunkba visszaforgatni a pénzt, a világ is követni fogja a példánkat, ugyanolyan arányban. Ha mindig kivárunk, és magunknak fizetünk utoljára, a többiek is így fognak tenni: a fontossági listájuk végére tesznek.
A halhatatlansági bankszámla
Hogy ez micsoda?
Az a bankszámla, amit azért hozunk létre, hogy minden kiadás előtt elsőként az önmagunknak befizetett összeget fialtassuk rajta. És hogy miért halhatatlansági? Mert az a célja, hogy felszabadulhassunk, hogy lélekből élhessünk hogy több pénzt kereshessünk a kamatból és a befektetésből, mint amennyit valaha is kereshetnénk a munkával.
A költségvetés
Erőteljes ébresztő hatású a költségvetés összeállítása – olyannyira, hogy jó eséllyel rá is bír a költekezési szokások újragondolására. Szenteljünk némi időt arra, hogy megvizsgáljuk, mire és mennyit költünk. Ha kiderül, hogy lényegtelen és értéktelen dolgokra költünk, arról tanúskodik, hogy rosszul bánunk a pénzünkkel. Az elkészült költségvetés hathatós segítség lehet a szokásaink felülírásában.
Forrás: Diéta és Fitnesz magazin
Szeretne új barátokra szert tenni? A Diéta és Fitnesz magazin májusi számából megtudhatja, hogyan vonzzon be az életébe nagyszerű embereket!
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu