Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Mivel az U 19-es labdarúgó-válogatottunk legyőzte a spanyolokat, arra érzek késztetést, hogy némileg átrajzoljam magamban az utánpótlásunkról kialakult képet.
Kép: Pribram, 2008. július 20. A magyar SIMON András és a német Florian JUNGWIRTH (b) harcol a labdáért a 19 éven aluliak csehországi labdarúgó Európa-bajnoksága A csoportjának 3. fordulójában játszott Magyarország-Németország mérkőzésen Pribramban 2008. július 20-án. Magyarország 2-1-es vereséget szenvedett. (MTI/CTK/Michal Dolezal), Fotó: MTI Zrt. Fotószerkesztõség
Tudjuk: a magyar foci örök betegsége az volt, hogy erőnlét dolgában nem álltuk a versenyt az ellenfelekkel. Hiába cifráztuk a játékot szemet gyönyörködtetően a félpályánál, bármelyik külhoni gárda szétfutott bennünket. Pedig a legkönnyebben elsajátítható elem a kikezdhetetlen állóképesség lenne. Míg a gólya névre szólóan viszi a zsenialitásról szóló bizonylatot a kiválasztottnak, az erőfejlesztéshez nem kell született adottság. Egy nyugdíjba vonult, félkarú postai kézbesítő körbebiciklizte a világot. A labdarúgó-akadémiák szakemberei is rájöttek arra, hogy az atletikus képzés lehet az alapja a későbbi világra szóló sikereknek, így minden bizonnyal születtek olyan egyenlegek is, miszerint egy „kötényt” ellentételezni lehet egy kilométernyi futással…
Nemrég rendezték a felcsútiak a Puskás–Suzuki Kupát, melyen négy csapat vett részt. A helyiek a Real Madrid 17 éves fiataljaival játszhatták a döntőt a székesfehérvári Sóstói stadionban. A spanyolok 5-1 arányban győztek, és ezzel megnyerték a tornát. Sergio Pińa Caspedosa, a győztes csapat edzője azt nyilatkozta: a sikerüket annak köszönhetik, hogy fizikai állóképesség dolgában a felcsúti ifjak fölé kerekedtek. Puff neki! Mezey György, a kiváló szakember, a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia „spiritus rectora” arról számolt be nem sokkal a torna előtt, hogy tanítványai a sportágnak élnek, és a tanulás mellett minden idejüket a kőkemény, célirányos felkészülés tölti ki.
Hát még ez is kevés? – zsörtölődtem magamban. Mit ronthattunk annyira el, hogy azt generációk sem képesek jóvátenni? Erre jött az U 19-es csapatunk sikere éppen a spanyolok fölött. Megindultan néztem, miként zokognak a fűben szanaszét a csalódott ibériai srácok, de aztán magával ragadott az az örömünnep, melyet Sisa Tibor fiai rögtönöztek a győzelem mámorában. Azon pedig csak később tűnődtem el, hogy lám, kedves Caspedosa, azért nem állunk mi olyan rosszul erőnlét dolgában sem! Jó, jó, tudom, hogy a győztesek nem a Puskás akadémia hallgatói, de a felnőtt válogatottban már senki nem fogja viselni az iskolája vagy egyesülete logóját, mindegy lesz, hogy Agárdról, Veszprémből vagy Győrből indult a játékos, a nemzeti színek képviseletében egy dolog dönt majd: bírják-e szusszal a fiúk a kilencven percet?
Úgy látszik, hogy most, 19 esztendősen bírják. Sőt: a technikásabb, trükkösebb spanyolokat éppen a kikezdhetetlen erőnlétükkel tudták „két vállra fektetni”. Ha pedig ennyit robotol egy csapat, ott nem sújt le a turáni átok, mi több, még Fortuna is mellénk áll. Pedig korábban vele is „fasírtban” voltunk…
A Kolonics György halálával keltett hullámok csak nehezen akarnak elülni. Nemrég egy kajakos olimpiai bajnokkal beszélgettem, aki néhány elgondolkodtató adatot mondott. Szerinte a kenu az a sportág, amely „eszi” a versenyzőket. Bizonyításul felsorolt fél tucat sportolót, akik negyvenéves koruk előtt távoztak az élők sorából, és a közös bennük az volt, hogy valamennyien térdeltek a hajóban. A magyarázat a neves szakember szerint az, hogy a lapátolás egyenlőtlenül terheli a testet. Nincs a sportban még egy olyan foglalatosság, amely olyan aszimmetrikus mozgást igényelne, mint a kenuzás. Ennek következtében a szervezet is egyenlőtlenül terhelődik. Évtizedek próbatételei alatt pedig ez akár egészségromláshoz is vezethet. Íme, egy vélemény, amelynek talán érdemes lenne utánajárni.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu