Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Alig öt hónappal a beiktatása után az új amerikai elnök beváltotta első számú kampányígéretét: felrúgta a párizsi klímaegyezményt. Döntése a legdurvább erődemonstráció a közösségben, felelősségteljesen gondolkodó állampolgárokkal szemben, amit a világ megtapasztalhatott e században.
A 147 ország által ratifikált megállapodás felrúgásától óva intették az elnököt az üzleti világ legbefolyásosabb emberei, világvárosok polgármesterei, a saját védelmi minisztere, sőt maga Ferenc pápa is. A döntést ellenző hangok között szerepelt az egyik legnagyobb olajvállalat, az Exxon Mobil is – mindhiába. Vajon mit jelent e lépés a világ számára?
A jó hír, hogy az elnök nyitva hagyott egy kiskaput az egyezmény esetleges újratárgyalására vagy egy alternatív megoldás kidolgozására.
A világ második legnagyobb széndioxid-kibocsátó országa, s a világ legerősebb gazdaságáról lévén szó, Amerika távozása azonban okozhat még bonyodalmakat. Pedig a globális felmelegedésért felelős üvegházhatású gázok okozta károkkal az USA-nak is érdemes szembenéznie.
A Nemzeti Óceán- és Légkörkutató Intézet előrejelzése szerint a tenger szintje Miaminál több mint három lábbal emelkedik 2060-ra, s majd 934 000 floridai ingatlant – 400 milliárd dollár értékben – jó eséllyel eláraszt az óceán e század végére.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu