A móri állatorvosi ló

Lassan-lassan végéhez közeledik, és talán az elkövetéstől számított hetedik esztendőben le is zárul a 2002. május 9-én elkövetett móri bankrablás büntetőügye. Aki végigkísérte a nyolc áldozatot követelő véres dráma történéseit, az a magyar bűnüldözés és igazságszolgáltatás állatorvosi lovát láthatta maga előtt.

ABCPalágyi Béla2009. 01. 02. péntek2009. 01. 02.
A móri állatorvosi ló

Talán a sors is összeesküdött a rend emberei ellen, egy azonban biztos, aki hibázhatott, az hibázott is az ügyben. Végül csak a véletlennek köszönhető, hogy a két elkövető, Nagy László és Weiszdorn Róbert „horogra került”: amikor már, egy téves bírói ítélet nyomán, Kaiser Ede kitartóan ücsörgött helyettük a börtönben, kincsvadászok vakszerencsével rátaláltak a tatabányai erdőben azokra a fegyverekre, melyekkel a rablást elkövették. Azt hitte volna az ember, a megtalálók talán jutalomban is részesülnek a pisztolyok beszolgáltatásáért, ehelyett eljárás indult ellenük, mert engedély nélkül „vallatták a földet”. Megkapta viszont a 25 milliós nyomravezetői díjat az a Kiglics Attila, aki Kaiserre és Hajdúra terelte a gyanút, s ezzel akaratán kívül is vakvágányra vitte a nyomozást...
A legjobb azért ez volt: a rendőrök a lóhalálban menekülő tettesek Skodáját Mór határában gyorshajtás miatt megállították, és intézkedésbe kezdtek ellenük, amikor jött a hír a bankrablásról. A két rendőr azonnal csomagolt, és a bankhoz siettek, a rablók pedig a pénzzel és a fegyverekkel el… Jó, a két egyenruhás talán az életét mentette meg ezzel a hirtelen visszavonulással, hiszen Nagy éppen a lelövésüket fontolgatta, viszont ugyanők később meghamisították az eljárás jegyzőkönyvét, hogy ne derüljön ki, bizony találkoztak ők az „igaziakkal”. Pitiáner dolog. Az igazi az lett volna, ha előállnak, hogy „főnök, ezt elk..tuk, de innentől kezdve az információinkkal segítjük a nyomozást.” Egyébként is ezen a civil ember elgondolkodik: közlekedői körökben az járja, hogy ha valaki gyorshajtás vagy más szabályszegés miatt bekerül a rendőrség számítógépes rendszerébe, azt a legjobb szándékú segítő sem tudja onnan kivakarni. Ezek szerint mégis lehet, ha nagyon muszáj? Végül is csak született egy ítélet, mely szerint Weiszdorn Róbert életfogytig tartó fogházbüntetést kap, így harminc év múlva szabadulhat. Az ügyész ezt enyhének, a védői páros viszont túl súlyosnak találta. 2009-ben folytatás következik. Mindenesetre jó lenne, ha már nem ingatnák tovább a büntetőeljárás során az igazságszolgáltatásba vetett hitünket.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek