Aranylabda: Rodriék csalásáról beszélt egy szavazó újságíró
origo.hu
Ez a fura szerzet, nevével ellentétben nem a bambuszok, hanem a sárkányfák (Dracaena) nemzetségébe tartozó faj. Nagyon hálás növény, lustáknak és kezdőknek is bátran ajánlott, mert igazán semmilyen trükköt nem igényel. Legtöbbször nem földben, hanem vízkultúrában él.
Egészen különleges formákban létezik, vannak fonatosan, csavartan, vagy tömegesen összekötött formában neveltek, amelyek a lakás különleges díszévé válhatnak.
Érdekessége, hogy legtöbbször nem földben, hanem vízkultúrában él. Egyetlen teendő a víz, rendszeres cserélése. Az elpárolgott vizet hetente érdemes utántölteni, 3 – 4 hetente pedig kicserélni. A víz minőségére érzékeny, a klórtól a levelei megsárgulnak, majd lehullanak, ezért érdemes inkább ásványvizet, vagy desztillált vizet használni. De ha van rá lehetőség, akkor az esővíz a legjobb megoldás.
A szerencse bambusz szereti a párás közeget, ezért néhány naponta ajánlott vízzel permetezni. Alacsony páratartalom mellett a levelek vége megbarnulhat.
A bambuszt helyezzük a lakás világos részébe, de kerüljük a közvetlen napsugárzást, mert a levelek megéghetnek. A kevés fény a növekedést lassítja és gátolja az új levelek kifejlődését. Normál szobahőmérsékletet szeret, de figyeljünk, hogy a szoba soha ne hűljön 16-17 fok alá.
Lehetőség van a növényt földben nevelni, ekkor azonban ügyeljünk rá, hogy a földje semmiképp ne száradjon ki, de ne is legyen mindig nyirkos. A földben nevelt növények esetében is fontos a vízzel történő permetezés.
A bambuszok nem igénylik különösen a tápoldatozást, de időnként (néhány havonta) adhatunk oldatot a vizükhöz. A tápoldat mennyisége a cserepes növényekhez ajánlott mennyiség negyede legyen!
origo.hu
borsonline.hu
travelo.hu
hirtv.hu
teol.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
mandiner.hu
origo.hu
nemzetisport.hu
origo.hu