Bódy Magdi: a legnagyobb hang a legkisebb testben

Amikor az ismeretlen, ráadásul apró termetű énekesnő külföldön kiállt a színpadra, nagy csend támadt. Ám amikor rázendített, a döbbenet után hatalmas siker lett a fellépés vége. Ezért is hirdették a plakátokon: "Biggest voice in the smallest body/Bódy", vagyis a legnagyobb hang a legkisebb testben. Bódy Magdi újra divat lett, Amerikába készül vadonatúj albumának bemutatására.

BulvárScherer Zsuzsa2009. 10. 14. szerda2009. 10. 14.
Bódy Magdi: a legnagyobb hang a legkisebb testben

– Manapság újra divatba jön a jazz-, blues-, soulhangzás, s ennek legjelesebb hazai képviselője nem más, mint a 146 centi magas Bódy Magdi.
– Bocsánat, a méretemet alacsonynak illik mondani a centi mellett, de nőttem... A tornasor is velem kezdődött, persze hátulról. Szeretek kicsi lenni. Sohasem éreztem a hátrányát, sőt fiúkból midig is bővebb volt számomra a választék. Megjegyzem, édesapám és anyukám között is 30 centis különbség volt. Ötven évig nem láttm a papámat, mivel mindössze hároméves voltam, amikor a szüleim elváltak. Fél évszázad után valami miatt azt éreztem, hogy meg kell találnom az apukámat. Nagyon boldog pillanat volt számomra, amikor magamhoz ölelhettem. Hiszek a sorsszerűségben, s az érzéseim ekkor sem csaptak be.A találkozásunkat követően mindössze néhány hónap telt el, s az édesapám meghalt. Boldog gyermekkorom volt, főként azért, mert a zene korán rámtalált. Anyu rengeteget dolgozott azért, hogy mindent megadhasson nekünk. Egyedül nevelt engem és a nővéremet. Suli után mindig bejártam a munkahelyére, ahol persze a kolléganői megkérdezték: Na, és mit tud ez a pici lány? Ilyenkor elkértem anyu egyik munkatársnőjének a tűsarkú cipőjét, s felmásztam egy asztalra. Az alkalmi színpadon rázendítettem az akkori slágerek valamelyikére: Hold ragyog a Dunán vagy a Drága nagymamira, ez utóbbi volt a nagy kedvenc.

Mint kiderült, ez a szereplés indította el a pályán. A személyzetis néninek ugyanis jó füle volt, s írt egy levelet a Magyar Rádió Gyermekkórusának, amelyben azt ecsetelte,hogy  ismer egy tehetséges kislányt, akinek ott lenne a helye.
– Egyszer csak jött egy levél, felvételire hívtak. Anyukám nem nagyon örült, úgy is mondhatnám, ellendrukker volt, mivel nem akarta, hogy elvegyék a gyerekkoromat. Ám azonnal felvettek. Attól kezdve valóban hajnalban keltem és késő este értem haza. De elmondhatom, hogy bejártam a világot Amerikától Japánig, ami nagy szó volt a hatvanas években. Még Kodály Zoltánnak is énekelhettem, de életem meghatározó pontja az volt, amikor az Egyesült Államokban hallhattam élőben Aretha Franklint.

– Ettől kezdve nem volt megállás, megbabonázta a jazz és a soul. Ma már nevetve nézegeti a füzeteit, amelyekben fonetikusan írta le a slágerek angol szövegeit. Tizenhat évesen már a Korong együttes énekesnője lett.
– Miklós Tibor írta a dalok magyar szövegeit, és ebből a csapatból alakult meg a Rock Színház. Mi adtuk elő elsőként a Jézus Krisztus Szupersztárt, amiben már kamasz lányként Mária Magdalénát énekeltem. Elkezdődött Magyarországon a beatkorszak, benne a Generál, a Mikrolied, amiben többek között Révész Sándor, Novai Gábor, Várkonyi Mátyás is zenélt. Várszegi Évával és Herczku Annamáriával énekeltünk.

Ekkor már elvégezte a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem jazz tanszakát. Saját zenekart is alapított, Bódy Magdi és Együttese néven. Évi 5-600 koncertet adtak Kelet-Európa hatalmas stadionjaiban.
– A KFT együttesre mindenki emlékszik, ebben alapító tag voltam, én találtam ki a kifestett arcukat, ami a zenéjükhöz külsőleg is stílust adott. Egy évig dolgoztunk a saját lemezemen, ám akkoriban még egyetlen ember döntött az albumok ügyében. Ő azonban többet akart a fiatal énekesnőktől, mint a slágerek. Csakhogy a szereposztó dívány nem az én színpadom, így a szólólemezem sohasem került a boltokba. Megértettem, hogy Magyarországon a tehetség nem elég ahhoz, hogy valaki befusson, ezért Kanadába költöztem, ahol saját együttest alapítottam és emlékezetes sikerrel koncerteztem Amerikában is.

– 14 éve költözött haza édesanyja hívó szavára. Immáron a hetedik lemezét adták ki, havonta több fellépése van itthon és külföldön egyaránt. A skandináv országokban talán ismertebb, mint itthon, hiszen hónapokig tartó turnékra hívják. Mégis, fontosnak látja, hogy az igényes zenét a magyar közönség is megkapja.
– A legtöbb dal szövegét és zenéjét is magam írtam. A mai zenei ízlésvilág, a bossa nova, funky Ember Péter hangszerelésének és dalainak köszönhető. Anyukám kérte, hogy az egykori rockopera Mária Magdaléna-szólója is kerüljön a korongra. Közben pedig megtaláltam a nyugalmamat vidéken.

– Már nem éppen 18 éves korban járt, amikor a számítógép, az internet beköltözhetett otthonába, mégis megtanult bánni a bite-okkal.
– Autodidakta módon tanultam, de már nagyon örülök, hogy elfogadtam korunk egyik legnagyobb lehetőségét. Reggeli után több újságot is kiolvasok, de főként a levelezés miatt nyílt ki a világ. Ha utazom valahová, mindent megtudhatok az úti célról a világháló segítségével. Az interneten talált rám Douglas Richardson, aki dobol saját zenekarában, de Chaka Khant, Ray Charlest és Aretha Franklint is kísérte. A világhíres zenész úgy talált rám, hogy Women of Jazz (A Jazz Dívái) nevű honlapon rábukkant a lemezem anyagára. Megtetszett neki: „Ilyen hangú énekesnőt még Amerikában sem hallottam!” – írta a neten az ismerkedő levelében. Kérte, minél hamarabb, már az ősszel menjek ki egy koncertre New Yorkba. Úgy gondolom, hogy ötven felett, ha kellően nyitott valaki és bele mer vágni új dolgokba, akkor bizony visszaforgatható az idő kereke.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek