Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Számosan vélik úgy, hogy nekik 2009 az átverések éve volt. Akadt, akire pocsék holmit sóztak rá, mások hiába vártak a világhálón rendelt árura. A gyöngyösiek egy sosem volt EU-szabványnak dőltek be.
Úgy tűnik, hajlamosak vagyunk bármilyen hajmeresztő dolgot elhinni, ha hivatalos levélben közlik velünk. Főleg, ha valamilyen kacifántos uniós előírásra hivatkoznak… Gyöngyösi példánk „gazdája” nem tagadja, már-már csomagolni kezdett, mikor a következő iratot találta postaládájában.
Egy bizonyos „Kenderházy Ágoston megbízott ügyintéző” ugyanis arról értesítette a panellakókat, hogy „az EU építési szabványának megfelelően” a város összes emeletes lakóházát át fogják alakítani egységes méretűre. Mindez annyit tesz, magyarázta a pecsétes levél, hogy a mátraalji város minden tízemeletes házát visszabontják hétemeletesre. Ellenben a jelenleg négy emelettel bíró épületekhez hozzáépítenek három szintet. Mindez azzal az „apró” kellemetlenséggel jár, hogy a lebontásra ítélt felső emeletekről átmenetileg át kell költözniük a gyöngyösieknek a frissiben felhúzott emeletekre. Kenderházy Ágoston még azt is hozzátette, hogy hamarosan értesítik a lakókat a kivitelezésről, addig is kéri szíves türelmüket. A rémhír néhány napig felkavarta a helybelieket, s csak néhány címzettnek szúrt szemet Kenderházy úr furcsa neve, no és súlyos helyesírási hibái…
A meggyőzőnek tűnő rémhírek másik fajtája a világhálón támadja meg a hiszékeny embert. Idén például futótűzként terjedt a hír Székesfehérváron, Kecskeméten, sőt Heves megyében is, hogy szervkereskedők rabolják el az embereket. Az egyik változat szerint bolti próbafülkékből ragadták el az áldozatokat. Közülük néhányat akkor sikerült megmenteni, amikor már műtétre előkészítve várakoztak, s testükön filctollal (!) berajzolták az adott szerv helyét. Kiderült, mindez csak városi legenda.
Gyakorta kapunk olyan lánclevelet is, ahol egy beteg, külföldi életmentő műtétre váró kisgyerekre hivatkoznak, s a mellékelt számlaszámra kérik az adományokat. Ha százból csak egy-két címzett bedől a könnyfakasztó sztorinak, a csalók máris gazdagabbak lettek. Jóhiszeműsége miatt járt pórul az a gyöngyösi polgár is, aki a világhálón nézett ki magának egy remek traktort. Nem tétovázott, az interneten megadott számlaszámra átutalta a másfél millió forintot, ám a traktort mindhiába várta. Egy idő múlva elfogyott a türelme, s feljelentést tett a rendőrségen. Neki és sorstársainak azt tanácsolták a rendőrök: mielőtt bármit vásárolnának a világhálón, előbb nézzék meg, ki is az eladó. A legbiztosabb az, ha csak utánvéttel egyenlítik ki a vásárolt áru ellenértékét. Vagyis csak akkor, ha a neten vett mobiltelefon, könyvcsomag megérkezett, s begördült a várva várt traktor...
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu