Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Mikor felteszik Önnek a a kérdést, hogy valóban a pénz-e a boldogság és a siker fokmérője, mit válaszolna?
Az Ipsos és a Reuters News közös közvélemény-kutatásában 23 ország több mint 24 ezer lakosát kérdezték arról, mennyire fontos számukra a pénz. Az eredmény – miután a megkérdezett felnőtt lakosság kétharmada így vélekedett – egyértelműen azt mutatta, hogy a pénz napjainkban fontosabb, mint korábban, azonban tízből hat ember szerint nem a pénz a személyes sikerek legfőbb fokmérője.
Komlósi Péter, az Ipsos vezérigazgató-helyettese szerint azokban az országokban gondolják úgy, hogy a pénz fontosabbá vált az életben, amelyekben a lakosság többsége egyébként is a pénzt tekinti a személyes sikerek fokmérőjének. A lista élén Dél-Korea, Japán, Kína, India, Oroszország és Törökország szerepel, míg Kanada, Belgium, Nagy-Britannia, Svédország, Németország és Mexikó a sor végén állnak.
Magyarország mindkét tekintetben a középmezőnyben foglal helyet: a válaszadók 58%-a gondolja úgy, hogy a pénz fontosabbá vált az életében, a többség (53 %) azonban nem a pénzt tekinti a siker értékmérőjének.
A demográfiai megoszlást tekintve megállapítható, hogy azok között, akik számára a pénz manapság fontosabb, mint korábban (65%) ,egyenlő arányban szerepelnek férfiak (65%) és nők (64%), a korosztályukat tekintve pedig többségben vannak a 35 év alattiak (71%).
Azok között, akik legkevésbé (35%) gondolják, hogy számukra napjainkban fontosabb a pénz, mint korábban, szintén azonos arányban találhatók férfiak (35%) és nők (36%). Itt azonban többségben vannak az idősebbek (55 év felettiek, 48%) – szemben a középkorúakkal (35-54 évesek, 39%) és a fiatalokkal (35 év alattiak, 29%).
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu