Rajtaütés a kábítószerbázison

Profi módon kialakított, bekamerázott rejtekhelyet alakított ki az a kábítószer-terjesztő hálózat, melynek tagjait a Vám- és Pénzügyőrség (VPOP) Merkur bevetési egysége kapcsolta le a főváros XIV. kerületében.

BulvárSzőrös Zoltán2010. 02. 24. szerda2010. 02. 24.
Rajtaütés a kábítószerbázison

Szolnoki rutinellenőrzés során elkapott fogyasztóktól vezettek a szálak a terjesztőkig. A  több helyszínen tartott házkutatások nyomán a vám- és pénzügyőrség a rendőrséggel közösen folytatott akcióban csaknem 20 millió forint értékű kábítószert foglalt le, s a drogok mellett engedély nélkül tartott lőfegyver is előkerült.

Szolnokon tavaly ősszel egy szokványos ellenőrzés alkalmával két férfinál találtak kábítószergyanús anyagokat a rendőrök. Az eljárás során a további helyi fogyasztókon kívül a terjesztőket is igyekeztek felderíteni, s miután a beszerzett információk a VPOP által folytatott nyomozás adataival egy irányba mutattak, közösen folytatták a vizsgálatot. A szálak végül egy budapesti ingatlanhoz vezettek, melyet – megelőzendő a váratlan hatósági ellenőrzést, elővigyázatosságból – kamerákkal is felszereltek. Mint kiderült, a hely depóként szolgált: éjjel-nappal nagy forgalommal működött. A rajtaütés során három férfit és egy nőt fogtak el. A kábítószerek mellett egy engedély nélkül tartott parabellum lőfegyvert is lefoglaltak, a hozzá való lőszerekkel együtt.

Sipos Jenő, a VPOP szóvivője elmondta: elsősorban a határátkelőknél igyekeznek lekapcsolni a kábítószer-szállítókat, de az ország belterületén is gyűjtenek információkat. Ha egy-egy ügyben összefüggéseket találnak, a rendőrséggel együttműködve folytatják a felderítést, mint ahogy ez ebben az esetben is történt. A szóvivő azt is közölte, hogy az elmúlt évben 231 kilogramm kábítószert foglaltak le, ami majdnem a duplája az egy évvel korábbi mennyiségnek.

– Ez is a csempészek és a terjesztők aktivitását mutatja, ezért a Vám- és Pénzügyőrség továbbra is kiemelt feladatának tekinti a hasonló ügyek felgöngyölítését. Jelenleg is vizsgáljuk, hogy a terjesztőhálózat honnan jutott a kábítószerekhez – mondta Sipos Jenő.

Az ügyben összesen 16 gyanúsítottat hallgattak ki, közülük hatan vannak előzetes letartóztatásban. Kábítószerrel való visszaélésért akár kettőtől nyolc évig tartó szabadságvesztést is kiróhatnak rájuk.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek