Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A cégek információs biztonsági rendszerét ma már elsősorban nem az email-en érkező támadások gyengítik, sokkal inkább a közösségi oldalak és az illegális fájlletöltések. A kisebb cégek tulajdonosainak csaknem háromnegyede tart attól, hogy a Facebook és a Twitter használata veszélybe sodorhatja őket.
A Webroot vizsgálata szerint a kutatásban részt vevő kis- és közepes méretű cégek képviselőinek 80 százaléka gondolja úgy, hogy a Facebook, az RSS és az ehhez kapcsolódó Web 2.0-ás alkalmazások problémát okozhatnak számukra. A válaszadók 73 százaléka szerint ezek a webes szolgáltatások nagyobb gonddal járhatnak, mint az e-mailhez köthető veszélyforrások – olvasható az ELTE-TáTK hírlevelében.
A félelem nem alaptalan: egy korábbi kutatás szerint 2008 és 2009 között 70 százalékkal nőtt azoknak a cégeknek a száma, akik már elszenvedtek valamilyen támadást a közösségi médiától. Ráadásul 2010 márciusában a Facebook legyőzte a Google-t, s ezzel a leglátogatottabb weboldallá lépett elő Amerikában. Szintén ebben a hónapban a Twitter bejelentette, hogy az év során az újonnan regisztrált felhasználóinak száma 1500 százalékkal nőtt.
A kutatásban részt vevő cégek 24 százaléka állította, hogy már akadtak problémái a közösségi oldalak használata miatt, azonban a nagyobb gondot inkább az illegális letöltések és fájlmegosztások okozzák, hiszen a vállalkozások harmadánál fakadtak már ebből biztonsági problémák.
A problémát az internetre vonatkozó etikai kódex használatával lehetne megelőzni, habár ezek betartatása igen körülményes feladat. Annak ellenére, hogy a kis cégek mintegy 90 százalékának van ilyen kódexe, csak 56 százalékuk rendelkezik olyan szigorú normákkal, amelyek munka közben tiltják a közösségi oldalak látogatását.
A legfiatalabb alkalmazottak miatt válhat a legsebezhetőbbé a cég: a 18-29 évesek 43 százaléka ugyanazt a jelszót használja több oldalra is, 40 százalékuk akár bármely ismeretlent is felvesz ismerősének. Ami pedig minden korosztálynál veszélyforrás: annak ellenére,hogy 75 százalékuk tisztában van azzal, hogy a Facebookon az alapértelmezésben bárki számára nyilvános az adatlap, csupán 42 százalékuk változtat a biztonsági beállításokon.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu