Az Ipsos 22 ország munkavállalóival készített felméréséből kiderült, hogy mintegy hét százalékukat bántalmazták már a munkahelyén, kilenc százalékukat pedig szexuálisan is zaklatták magasabb beosztású személyek.
Kép: A young man is getting uncomfortable by having his coworker getting to close.
A legagresszívebbnek az indiai főnökök bizonyultak, akik közül minden negyedik emelt már kezet a beosztottjára, de Kínában (13%), Olaszországban, Mexikóban (8-8%) és az Egyesült Államokban (7%) is előszeretettel nyúlnak a szigor eszközeként a fizikai fenyítéshez. Hazánkban – Németországhoz, Brazíliához, Ausztráliához és Spanyolországhoz hasonlóan – a főnökök 5 százaléka inzultálta már a beosztottjait. A legszelídebbek a svédek, akik között csak 1 százalékban fordul elő munkahelyi agresszió.
A kutatás másik kérdése a szexuális zaklatásokra vonatkozott és azt firtatta, hogy előfordult-e a résztvevőkkel, hogy magasabb beosztású személyek kizárólag azért zaklatták őket szexuálisan, mert nekik dolgoztak, s nem mert komoly kapcsolatot kívántak velük létesíteni. Úgy tűnik, az indiai főnökök ebben is erősek, ugyanis a munkavállaló válaszadók 26%-a számolt be ilyen esetről. A toplista második fokán itt is a kínaiak (18%) állnak, őket követi Szaúd-Arábia (16%), Mexikó (13%), Dél-Afrika (10%), Olaszország (9%), valamint Brazília, Oroszország, Dél-Korea és az Egyesült Államok (mindegyik 8%). A legkevesebb esetben Svédországban és Franciaországban (3%) fordult elő szexuális zaklatás a munkahelyen.