Bálnatakony és denevérszex

Huszadik alkalommal adták ki a tudományos élet rendkívül rangos citromdíját, anti-Nobel-díját: az IgNobel-díjakat.

BulvárUjlaki Ágnes2010. 12. 31. péntek2010. 12. 31.
Bálnatakony és denevérszex

Az „elismeréseket” a Harvard Egyetem valódi Nobel-díjasokból álló bizottsága ítéli oda az elmúlt év legfeleslegesebb, legbugyutább tudományos kutatásaiért. A díjnak egyre nagyobb a visszhangja, és egyre többen személyesen is hajlandók átvenni a tréfás ceremónia keretében. Lássuk, idén mivel érdemelték ki.

Orvosi díjat kapott két holland kutató, akik bebizonyították, hogy a hullámvasúton való utazás enyhíti az asztma tüneteit.

Kémiai díjat ítéltek oda amerikai kutatóknak, akik azt vizsgálták, hogyan nem keveredik egymással a víz és az olaj. A díjat a British Petroleummal megosztva kapták, mert a cégnek a gyakorlatban is sikerült igazolni a tudományos tézist.

Egészségügyi kategóriában ugyancsak amerikai kutatók nyertek, akik meghatározták, miként „másznak” fel a mikrobák a kutatók szakállán, már ha van nekik.

Műszaki díjat kapott egy mexikói–brit csapat a bálnatakonygyűjtés távirányítású helikopteres megoldásáért.

Biológiai díjat adományoztak egy kínai–brit orvoscsapatnak, amely dokumentálta, hogy a gyümölcsevő denevérek körében is dívik az orális szex.

Fizikai díjra találták érdemesnek új-zélandi tudósoknak azt a felismerését, hogy ha zoknit húzol a cipődre, nem csúszol el a jégen.

Közgazdasági kategóriában olasz tudósok nyertek, akik matematikailag igazolták, hogy sokkal hatékonyabbak azok a szervezetek, amelyek találomra támogatnak embereket.

Békedíjban részesült az a három egyetemi kutató Angliából, akik hosszas és alapos kísérletekkel bebizonyították, hogy a szitkozódás enyhíti a fájdalmat.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek