Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Az elmúlt években a világon egyre többen kényszerülnek elviselni a valláson alapuló társadalmi ellenségességet és a vallásgyakorlást korlátozó kormányzati intézkedéseket. Vajon hová vezethet ez tendencia?
2006 és 2009 között a világ lakosságának jelentős részét érte hátrányos megkülönböztetés vallási hovatartozása okán. – derült ki a Pew Research Center’s Forum on Religion & Public Life szakértőinek tanulmányából. Míg a vallási korlátozások tekintetében a népesség csupán 1 százalékánál volt tapasztalható enyhülés, addig 32 százalékánál (ez mintegy 2,2 milliárd embert jelent!) ennek az ellenkezője tapasztalható.
A 198 országból 23-ban újabb, a hittételeket és vallásgyakorlást érintő korlátozások kerültek bevezetésre, 12-ben enyhítették ezeket, míg a fennmaradó 163 államban nem változott a helyzet. A világ 25 legnépesebb országában, ahol a teljes populáció 75 százaléka él, 8-ban jelentősen nőtt a korlátozások aránya, és dehol sem csökkent – olvasható az ELTE hírlevelében. Az ellenséges hangulat leginkább Kínában, Nigériában, Oroszországban, Thaiföldön, illetve több európai államban (Bulgária, Dánia, Oroszország, Svédország, Egyesült Királyság) volt tetten érhető, míg Egyiptomban és Franciaországban a kormány vezetett be a vallási közösségeket érintő korlátozásokat.
A vallási csoportokkal szembeni ellenséges hangulat sokszor agresszióra váltott, s az ebből az okból elkövetett gyilkosságok, bántalmazások, bebörtönzések, kitelepítések száma is radikálisan megnőtt. A vallási gyűlöletből és előítéletből fakadóan a világ országainak háromnegyedében követtek el egyének vagy csoportok bizonyos vallási irányzatok követőivel szembeni erőszakos cselekedetet, tömeges erőszakra pedig minden negyedik államban került sor.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu