Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Sokszor leírtuk már ezeken a hasábokon, hogy alaposan olvassuk el, mit írunk alá, mivel ha az aláírásunk ott díszeleg egy szerződésen, attól kezdve már jogi eszközökkel meglehetősen nehéz bármit is elérni.
A fenti főszabály alóli kivételt tárgyalunk most. Egy asszonyt a szomszédja meghívta egy vacsorával egybekötött termékbemutatóra. Bár ennek a joghoz vajmi kevés köze van, mégis eleve azt javaslom, hogy messzire kerüljünk el mindenkit, aki csak úgy ismeretlenül étterembe hív minket, hiszen ebben a helyzetben rögtön mi tartozunk szívességgel – és ez esetben sokkal könnyebb egy bizonytalan ember meggyőzése is. A mi asszonyságunk is úgy járt, hogy elindult egy vacsorával egybekötött előadásra, és hazatért egy úgynevezett masszázspárnával, amelyért ráadásul ötvenezer forintot kellett volna kifizetnie. Azonban már másnap elkezdett gondolkozni: bármilyen kellemes dolog a masszázspárna, mégsem erre van a legnagyobb szüksége, és tulajdonképpen botorság volt, hogy hagyta magát rábeszélni. Ezért úgy döntött, hogy visszalép a szerződéstől, visszaküldi a masszázspárnát, és nem adja postára a fél nyugdíját. Az eladó azonban a füle botját sem mozgatta. Az asszony erre nem volt rest a Bács-Kiskun Megyei Békéltető Testülethez fordulni.
Az olyan szerződésekre, amelyeket nem az eladó telephelyén, tehát nem üzlethelyiségekben kötnek, külön kormányrendelet vonatkozik. Ez a jogszabály kifejezetten a hasonló esetek orvoslására született. Lényege, hogy ha a szerződés nem az eladó üzlethelyiségében vagy telephelyén jön létre, hanem például a vásárló lakásán, munkahelyén vagy valamilyen, külön erre a célra szervezett rendezvényen, esetleg utazáson, akkor a bizonytalanság kiküszöbölésére a vásárlót a jogszabály pluszvédelemben részesíti. A rendelet csak az áru vagy szolgáltatás teljesítésére kötött szerződésekre érvényes. Gyakorlatilag egyetlen szabályból áll: nyolc napon belül az ilyen szerződéstől indoklás nélkül el lehet állni. Az erre való figyelmeztetést a szerződésen fel kell tüntetni, azzal a címmel együtt, ahová a szerződés felmondásáról szóló nyilatkozatot el kell küldeni. A békéltető testület tehát az asszony javára döntött. Szerencsére még nem adta postára a pénzt – mert bár visszakövetelni is joga lett volna, de hasonló cégek esetében ez meglehetősen sokáig tarthat.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu