Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Szilveszterkor és az új év első napján még a nem babonásak is figyelnek, hogy mit esznek és tesznek e napokon, hiszen a szerencsés és gazdag új esztendő mindenki leghőbb vágya.
Az óévet hangosan kell búcsúztatni, hogy az ártó szellemeket messzire űzzük magunktól. Nem szabad kölcsönadni, mert a haszon elszáll – de figyelem: kölcsönkérni sem tanácsos!
Aki kíváncsi rá, ki lesz élete párja, Szilveszter éjszakáján megtudhatja, ha gombócot készít, amibe papírfecniket dugdos, rajta nevekkel. Amelyik gombóc a főzéskor először feljön a víz felszínére, az rejti a jövendőbeli nevét.
Tanácsos tartózkodni a veszekedéstől, vitától, mert akkor az egész elkövetkező esztendőt perlekedéssel fogjuk tölteni.
Aki egészséges szeretne lenni, annak az év első napján kora reggel friss hideg vízben kell megmosakodnia. Nem szabad orvoshoz menni és orvost hívni, mert akkor egész évben betegeskedünk majd.
Dolgozni nem ajánlatos, sőt még a szemetet sem szabad kivinni, mert kidobjuk vele a szerencsénket.
Az ételekkel kapcsolatos szabályok között az első és legfontosabb: nem szabad felfalni mindent! A babona szerint ha hagyunk ételt a kamra mélyén, akkor az új esztendőben sem szenvedünk hiányt.
Szerencsét hoz, ha teletöltjük az összes konyhai tartónkat – cukortartó, sótartó, lisztes edény, zsíros bödön, stb. –, mert ha ezek tele vannak, bőséges lesz az újév, ám ha üresek vagy alig van bennük, akkor szükséget szenvedünk e dolgokban.
Nem mindegy, miket eszünk e napokon. Tilos baromfihúst enni, mert az elkaparja a szerencsét – a pulyka pedig mérget hoz a házhoz, jobb hát mellőzni.
A halat a folyók, tavak mentén élők szívesen fogyasztják, mert úgy tartják, pikkelye pénzt hoz a házhoz – máshol viszont úgy tartják, elúszik vele a szerencse.
Lencsét enni kötelező, hiszen aki elfogyaszt legalább egy tányérral, annak soha nem ürül ki a pénztárcája. A lencse után jöhet a rétes, ami lehetőleg hosszú és gazdagon töltött legyen, mert minél több a töltetlék a rétesben, annál boldogabbak leszünk az új esztendőben.
Szilveszterkor és újévkor mindenféle fogadalmakat szokás tenni – amiket aztán persze nem tartunk meg. Figyeljünk arra, hogy legalább egy-kettő olyan legyen, ami viszonylag könnyen megvalósítható. Ez elégedettséggel tölt el bennünket – és máris boldogabb az új esztendő!
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu