Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Családi drámák, abortuszok, visszaélések kísérik Kínában az 1970-es években bevezetett szigorú születés-szabályozási törvényt. A városon élő családoknak egy, a vidékiek számára pedig két gyermek vállalása engedélyezett. Idevágó előírás még, hogy a nők 20 éves kor fölött, a férfiak pedig 22 éves koruktól házasodhatnak.
Összeomlani látszik a csaknem négy évtizede meghirdetett és törvényileg is megtámogatott kínai családmodell, amelyet a kormányzat a túlnépesedés megfékezésére, illetve a természeti erőforrásokkal való takarékoskodás jegyében hoztak a világ legnépesebb országában.
A sztárok divatja kelt egyre nagyobb felháborodást kelt, akik közül sokan nemhogy a második, hanem már a harmadik gyereküknél tartanak. Megtehetik, mert könnyedén kifizetik a súlyos pénzbüntetést, amit az ilyen esetekre kiró a törvény.
A rendelkezés kijátszásának elterjedt módja az is, hogy a szülők megváltoztatják a saját vagy gyermekük állampolgárságát, hogy ne legyen érvényes rájuk a szankció.
A születés-szabályozási törvény baljós következménye, hogy idővel az ország könnyen elférfiasodhat. A fiú utódot akaró kínaiak egy része ugyanis az abortusztól, sőt a gyermekgyilkosságtól sem riad vissza, hogy az egy szem engedélyezett gyermek mindenáron fiú legyen.
Ennek negatív következménye már ma is érzékelhető: 118 fiú újszülöttre alig 100 leány jut. Ha ez így megy tovább, tíz-húsz év múlva 30-40 millió férfi is pár nélkül maradhat Kínában.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu