Egy kijevi magyar szerint a történelem szemétdombjára való Orbán Viktor
magyarnemzet.hu
A kanyaró gyors terjedésére figyelmeztet az Egészségügyi Világszervezet afrikai, ázsiai, sőt egyes európai országokban is. Ez különösen szomorú akkor, ha tudjuk: egy gyermek kanyaró elleni oltása kevesebb, mint egy dollárba kerül.
A kanyaró újbóli felbukkanásának oka elsősorban a védőoltásokra szánt pénzek csökkenése – legalábbis Afrikában és Ázsiában. Európában, különösen Nagy-Britanniában a kilencvenes évek óta folyamatosan romlik a helyzet. Ennek oka egy új – ma már szinte biztosan téves – elmélet megjelenése volt, amely összefüggésbe hozta a kanyaró, a járványos fültőmirigy-gyulladás (mumpsz) és a rózsahimlő elleni kombinált védőoltások beadását az autizmussal.
Nagy-Britanniában az utóbbi két évben ezer-ezer kanyarós megbetegedést jelentettek, több mint a tízszeresét az egy évtizeddel ezelőtti esetszámnak. Fontos lenne a megfelelő átoltottság, hogy ez a különösen fertőző betegség most, a 21. században ne szedhessen több áldozatot.
A kanyaró tünetei:
Nátha, láz, orrfolyás, könnyedző szemek és száraz köhögés. A harmadik napon apró fehér foltok jelennek meg a szájban. A negyedik-ötödik napon foltos vörös kiütések jelentkeznek, amelyek a fülek mögött kezdődnek és lassan terjednek át a törzsre és a karokra. A hatodik napon a kiütések halványodni kezdenek, s egy hét után minden tünet elmúlik.
Hogyan terjed?
Csókkal, köhögéssel, tüsszögéssel terjed. Miután a vírus bekerül a szervezetbe, tíz napig nem mutat tüneteket. A beteg öt nappal a kiütések megjelenése előtt és öt nappal a kiütések megjelenése után fertőz.
Gyógymód
Pihenni kell, kerülni az erős fényt. A kanyaróra nem létezik gyógyszer. Az antibiotikumok csak akkor hasznosak, ha baktériumok okozta fülgyulladás, tüdőgyulladás komplikálja a betegség lefolyását.
magyarnemzet.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
kemma.hu
origo.hu
nemzetisport.hu
vg.hu
borsonline.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu