Miért magányosak a japánok?

A japán társadalom az elmúlt évszázadban radikális változásokon ment keresztül. A gazdasági és technológiai fejlődés, a munkamorál és mindennapi élet átalakulásának következtében jelentősen lecsökkent a szülések száma, s ma egyre kevesebb fiatal talál párra.

Család-otthonKovács Réka2011. 07. 22. péntek2011. 07. 22.
Miért magányosak a japánok?

A statisztikai adatok azt mutatják: az elmúlt évszázadban a többszörösére nőtt az egyedül álló fiatal japán felnőttek aránya. Az ország belügyminisztériumának megbízásából készült felmérés szerint a 30-34 év közötti fiatal felnőtt férfiak csaknem fele egyedülálló.

A szakértők úgy vélik, hogy ennek hátterében az elöregedő társadalom és a krónikusan alacsony születésszám áll. Az ütem felgyorsult: míg 1950-ben 8 százalék volt az agglegények aránya, e szám a 80-as években 20 százalékra gyarapodott, sőt az utóbbi harminc évben 26,5 százalékkal növekedett. A szingli nők aránya sem biztatóbb: körükben ma 30 százalék körüli a hajadon.

A szingli lét oka többnyire nem a magányra óhajtásáól eredeztethető, mivel a még nőtlen vagy férjezetlen felnőttek 90 százaléka igenis szeretne megházasodni. Magányosságuk oka több okra is visszavezethető: a gazdasági bizonytalanság, a társadalom demográfiai jellemzői egyformán nehezítik az esélyeiket – olvasható az ELTE hírlevelében.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek