Hajhullásra természetes paróka

A férfiak és a nők hajhullását egyaránt legfőképpen a természetes hormonális folyamatok idézik elő. Ki-ki vérmérséklete szerint viseli a hajszálak hiányát, ám az biztos, hogy sokaknál okoz önértékelési zavarokat.

Család-otthonBudai Horváth József2011. 11. 22. kedd2011. 11. 22.

Kép: hajbeültetés kopaszodás fejbőr haj műtéti eljárás fue medical 2009 03 10 Fotó: Kállai Márton

Hajhullásra természetes paróka
hajbeültetés kopaszodás fejbőr haj műtéti eljárás fue medical 2009 03 10 Fotó: Kállai Márton

Ha körbepillantunk, megállapíthatjuk: a férfiak negyede 30 éves korára kopaszodásba fog, hogy újabb három évtized elteltével szinte mindannyian hasonló „bizonyítékokkal” rukkoljanak elő.

Az emberi fejbőrön mintegy 100-150 ezer hajhagyma található, egyenként 20-20 hajszállal. Ezekből naponta 50-100-at veszítünk el. A hajhullás 95 százalékát a genetikus kopaszodás okozza, mely a hajhagymák fokozatos elhalását jelenti. A krónikus hajhullásnak pedig számos oka lehet (betegségek, hormonális változások, gyógyszerek mellékhatásai, étrendproblémák). A sokakat érintő hajhullás és kopaszodás ma még nem orvosolható, legfeljebb a hajhullás mértéke szorítható vissza. A hajhagymák végleges pusztulására egyelőre nincs ellenszer.

E problémára nyújthat gyógyírt az a magyar innováció, mellyel új korszak nyílt a hajgondok kezelésében. Nemzetközileg elismert technológiával és saját fejlesztésű szoftverrel veszik fel a küzdelmet a Hair Implantation Medical Group orvosai és informatikusai. A pá­ciens végigkövetheti a hajbeültetés folyamatát, megválaszthatja az új hajszálak helyét. A program segítségével a hajbeültetésre vállalkozó számára három különböző szögből is modellezhető a műtét utáni eredmény, így pontosan beállítható a kívánt hajvonal.

A szakemberek a hajbeültetési eljárásban is újítással álltak elő. Az eddigieknél 20 százalékkal kisebb átmérőjű (0,5-0,8 mm) tűvel, a hajhagyma érintetlensége mellett történik a hajszálak kivétele a donorterületekről, tehát az ott okozott ritkulás sokkal kisebb mértékű, mint a korábban alkalmazott eljárásoknál. Ez különösen fontos azoknál, akiknél jelentősebb beavatkozás szükséges. A módszert ma már Ausztráliában, Ausztriában, Szlovákiában, Hollandiában, az Egyesült Államokban, Belgiumban és Új-Zélandon is alkalmazzák.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek