Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Manapság a kertészetekben járva egyre több érdekességgel találkozhatunk. Ilyen különlegesség a szerencsebambusz is, mely sokak kíváncsiságát felkelti. De mi is ez valójában?
A szerencsebambusz (Dracaena Sanderiana), mely a 90-es évektől kezdte meghódítani a nyugati kertészeteket, a keleti kultúrában már évszázadok óta fontos szerepet tölt be. Valójában nem is igazi bambusz, sokkal inkább a dracénák testvére.
A feng shui (a legmegfelelőbb lakhely meghatározásának ősi kínai módszere) követői szerint ezek a növények növelik az energiát otthonunkban, amitől az ott lakók feltöltődhetnek. Mivel a szerencsebambusz a szerencse jelképe, ezért úgy tartják, hogy jólétet és boldogulást hoz a ház népének. A feng shuiban a számoknak nagy a jelentősége: míg a 2 szál a szerelem, a 3 és a 6 a boldogság, az 5 és a 7 az egészség, a 8 a jólét, a 9 pedig a jószerencse jelképe, addig 21 szál az élet minden területén szerencsét hoz.
A szerencsebambuszok mint szobadíszek jó tulajdonsága, hogy igénytelenek és gyakorlatilag bárhol megélnek. Nincs szükségük erős fényre, nem kell tápoldatoznunk a töveket. Még az sem szükséges, hogy a földbe ültessük, elég, ha tiszta (klórmentes) vízbe állítjuk olyan helyen, ahol a leveleit nem éri közvetlenül a nap, mert különben megperzselődnek.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu