Korallszépség a szobákban

Nagyon messziről, Madagaszkár ezerhatszáz méteres hegyeinek hűvös fennsíkjairól érkezett Európába e közkedvelt szobadísz. Mintegy nyolcvan esztendeje kezdődött a nemesítése, aminek eredményeként megszülettek a ma általánosan ismert alacsony és zömök növények.

Család-otthonValló László2012. 12. 23. vasárnap2012. 12. 23.
Korallszépség a szobákban

Az alapfaj virágai vörösek, de az új hibridek között rózsaszín, narancs és sárga, valamint a legkülönbözőbb árnyalataik egyaránt előfordulnak. A Cherry Singapore (Szingapúr kedvence) hibrid például cseresznyeszínben pompázik, a Debbie skarlátvörös, míg a Mistral lilás rózsaszín. Az African Queen (Afrikai királynő) nemcsak virágának szépségével, de a megszokottól eltérő, szeldelt leveleivel is kitűnik a sorból. A Kalanchoe manginü a lecsüngő hajtásrendszerével kiválóan alkalmas függőkosárba.

A korallvirág rövidnappalos növény, minimum 6 héten át napi 14 óra hosszat sötétben kell tartani. Ha ezt az állapotot mesterséges fénnyel – például a virágot a szobába téve – meghosszabbítjuk, ezzel meggátoljuk az újabb virágzást. (Más kérdés, hogy a virágzáshoz szükséges fényviszonyokat a kertészek mesterséges úton az év bármely szakában megteremthetik – így lehetséges, hogy a boltokban szinte mindig kapható virágzó korallvirág.)

Növényünk számára a 18–22 fok közötti hőmérséklet a legkedvezőbb, a virágzó példányok a háromhetente elvégzett tápoldatozást meghálálják. A túlön¬tözésre viszont kényes: két locso¬lás között várjuk meg, amíg a földje kissé megszikkad. Jól bírja a száraz levegőt, ezért leveleit szükségtelen permezni. Ha elvirágzott, vágjuk vissza, majd kis pihentetés után ültessük át, és kezdjük el öntözni, tápoldatozni, hogy megerősödjön.
 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek