Tövises csodabogyó

Jó néhány éve már mi is tudjuk azt, amit a tibetiek ezer esztendeje: ez a lehetetlen kinézetű, 3-5 méter magas, sűrűn ágas-bogas, tövises cserje csodaerejű bogyókat rejt. Azóta egészen másként tekintünk a homoktövisre, s ma már nemcsak megtűrt, de fölkarolt, sőt jelentős arányban telepített növényünkké is vált.

Család-otthonValló László2013. 09. 11. szerda2013. 09. 11.
Tövises csodabogyó

Egyik alfaja hazánkban is őshonos, elsősorban a Szigetközben, a Szentendrei-szigeten, Örkény közelében, a fővárosban Újpesten fordul elő. Termesztési szempontból ideális növény: a rossz szerkezetű, száraz, sós talajon éppúgy megél, mint az agyagos kőmálladékon. Kiváló téltűrő is, a fagyok nem károsítják.

Narancssárga termése augusztus elejétől szeptember végéig érik. Kezdetben kesernyés-savanykás, teljes érésben viszont kellemesen édes. Gyümölcsét elsősorban feldolgozva fogyasztjuk dzsem, gyümölcslé vagy bor formájában. Leveléből erősítő hatású tea készíthető.

A homoktövis széles körben hat szervezetünk egészségének helyreállítására, védelmére. Erősíti az immunrendszert, késlelteti az öregedési folyamatot, megtámogatja a legyengült szervezetet, illetve általánosan javítja az egészségügyi állapotot. Kiemelkedően nagy C-vitamin-tartalmának köszönhetően óv a megfázás ellen, fokozza az anyagcserét, csökkenti a vércukorszintet, védi a májat.
 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek