Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Egy kutatás szerint a korábbi kapcsolatuk felbomlásáról beszámoló fiatalok több mint harmada(!) mondta, hogy miközben együtt éltek, volt partnere közösségi oldalon ismerkedett meg vagy flörtölt valakivel
Azt mondják, a hetedik év kritikus minden együttélésben. A legújabb felmérések szerint azonban ma már a párkapcsolatok jórészt átlagosan két év kilenc hónap után véget érnek. Az ok nagyon is kézzelfogható: az internetes közösségi oldalak.
Egy angol kutatás a felbomlott kapcsolatok miértjét boncolgatta, s kiderült, hogy a résztvevők és expartnereik 79 százaléka használta aktívan a közösségi oldalakat az együttélésük idején, 54 százalékuk pedig úgy véli, az internet szerepet játszott abban, hogy a kapcsolatuk tönkrement. Harmincnégy százalékuk nyilatkozott úgy, hogy a volt partnere közösségi oldalon ismerkedett meg vagy flörtölt valakivel, miközben vele élt. Fölmerül a kérdés: az internet is felelős lehet a kapcsolatok tönkremenetelében?
– A mai fiataloktól már nem idegen a válás, hiszen a szüleik generációjánál sem számít ritkaságnak. Számukra elfogadható, hogy ha két ember kapcsolata nem működik, abból nem bűn kiszállni – vélekedik Detre Annamária pszichológus. – Az internet kitágította a mozgásteret, az országhatárokat is pillanatok alatt át lehet lépni, hogy valaki új partner után nézzen.
A fiatalok a boldogságukat a nap 24 órájában hajkurásszák, s szinte csak az számít, hogy „mit szeretnék én”. Ha nem kapom meg X.-től, amire vágyom, akkor majd megkapom Y.-tól. Az erős énközpontúságnak kedvez, hogy a közösségi oldalak világában könnyen alakíthatunk ki olyan ideális képet, amit a végén már el is hiszünk magunkról. Hiszen hosszú ideig nem érkezik valós visszajelzés, mivel nincs személyes találkozás – mondja a szakember.
Magyarázatát a kutatás is alátámasztotta: a válaszadók mintegy ötöde állította, azért rohant bele az újabb kapcsolatba, mert úgy érezte, hogy az internetről már jól ismeri a másikat. Tizenkét százalék abból az okból szakított, hogy a közösségi oldalakon látta, más párok mennyire boldogok, ami segített neki felismerni, hogy az ő kapcsolata nincs rendben.
– A kapcsolat működtetése strapás dolog, nem lehet hónapokig-évekig varázslatban élni, megállás nélkül jópofának, vidámnak lenni – ilyen nincs a valóságban, noha a legtöbben erre vágynak. Az interneten megtehetem, hogy csak olyan fotókat teszek föl magamról és olyan mondatokat írok le, melyek az erényeimet tükrözik. Aki állandóan illúziókat kerget és nem néz szembe a valósággal, vagyis önmagával, soha nem lesz elégedett ember – mondja Detre Annamária.
Jó hír, hogy a kutatás szerint a kapcsolatok hosszát egyértelműen meghatározza, a pár házasságban él-e: a válaszadók 24 százaléka házas volt, 41 százalékuk együtt, míg 35 százalékuk külön élt partnerétől a szakítás előtt. Azt csak remélhetjük, hogy a házasságban élők közül azért nem válnak el többen, mert a közösségi oldalak nem ingathatják meg a kapcsolatukat.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu