Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Áruház a kanapén. - A világhálós üzletek úgy terelgetnek bennünket, hogy észre se vesszük, máris elköltöttünk egy csomó pénzt. Egyre szívesebben vásárolunk az otthoni fotelból.
Kép: Webáruház-készités webshop 2014.10.06. fotó: Németh András Péter, Fotó: Nemeth Andras Peter www.napocska.eu
Nem csak a programozásban jártas, fürge észjárású fiatal srácok töltötték meg az egri szálloda különtermét, ahová az ingyenes kurzus jelentkezőit várták. A hallgatóság soraiban fiatal nők és őszes halántékú urak is ültek. Hogyan üzemeltessünk internetes áruházat? – a szervezők e kérdésre ígértek választ. Mögöttem szóba elegyedett két férfi, s kiderült: gyenge lábakon áll a vállalkozásuk, így muszáj megragadniuk az utolsó szalmaszálat. Talán ez lesz az…
Az internetes értékesítés nem ördöngösség, nem kell hozzá számítógépes zseninek lenni, de azt se várjuk, hogy a munka nélküli meggazdagodás Kánaánja – ezt mindjárt elöljáróban megtudhattuk a szimpatikus, öltönyös előadótól. Nem árt, ha az indulásnál bevonunk valakit, aki ért a joghoz és a marketinghez, s persze azt sem könnyű kitalálni, hogyan lesz a céltalanul kattintgató nézelődőből igazi vevő. Száz látogató közt ugyanis csak egy-két vásárló akad. Néhány éve még szűz terepen kereshettek pénzt, akik webáruházat nyitottak. Manapság ez inkább az eladó cég kötelessége, ugyanis aki nincs jelen a világhálón, az kimarad a piaci versenyből – szólt az okítás.
A saját webüzlet leginkább már nem egy-két fős „garázscég”, hiszen gondoskodni kell az áru kiszállításáról, az ügyfélszolgálaton landoló panaszok intézéséről. A vevőknek jó hír, hogy az idén a fogyasztóvédelmi szabályok változása szerint 14 napig elállhatunk a vásárlástól – ez a kereskedőnek nem akkora öröm. Külföldön megesett, hogy erősen kipróbált, sáros sátrat küldtek vissza a nyaralás végén, de még két héten belül. S ebben az esetben is visszajárt a pénz…
A webáruház „nem kér enni”, ezért ideális megoldás lehet az újrakezdéshez.
– Két kisgyermekkel vagyok itthon, s mivel a környékünkön nincs munkalehetőség, arra gondoltam, újrahasznosított anyagokból készíthetnék párnákat, takarókat, táskákat. Ezeknek aztán az interneten keresnék vevőt – árulja el Tőkésné Horváth Edina, aki végzettsége szerint jogi asszisztens. Nemrég eredményesen szerepelt egy kezdő vállalkozóknak indított nemzetközi versenyen. Egy másik fiatal anyuka, Ludányiné Szabó Adrienn már működtet ilyen áruházat, táplálékkiegészítőt kínál, amit aztán a nemzetközi anyacég kiszállít. Természetgyógyászként a gyes mellett, sikerélményre vágyva vágott bele. Hónapról hónapra duplázódik a forgalma.
A résztvevők közt akadt korosodó villamosmérnök, aki most ipari elektronikai cikkekben utazik, s nyugdíjas éveiben szeretné átköltöztetni az üzletét a világhálóra. Beszélgettem harmincas fiatalemberekkel, akik összefogtak és a világhálós babaáruházban keresik a megélhetést. Volt olyan idősebb úr, akinek azért szimpatikus a webbolt, mert ott a vevők nem nyaggatják folyton telefonon.
Sose késő elkezdeni: állítólag egy 80 éves alaszkai hölgy nyugdíjasként kezdett internetezni. Aztán kíváncsiságból csatlakozott egy csavarokat és más kötőelemeket áruló webshophoz, s máris csinos nyugdíjkiegészítésre tett szert…
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu