Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Értsd meg, hogy soha nem emelt kezet rám. Magam se értem, mi a bajom – meséli a buszon egy negyvenes nő a mellette ülőnek. – Kanálcsörgés minden kapcsolatban előfordul, nálunk sem több annál. A múltkor este tizenegykor jött rá a hoppáré, mert megjegyeztem, milyen későn ért haza. Ilyenkor ráhagyom, de nem tud leállni. Úgy belelovalta magát, hogy két órán át tombolt. Összetört egy széket, beleöklözött az ajtóba, sebes lett a keze. Azt ordította: mindez azért van, mert én folyton nyaggatom. Mintha tojáshéjon járnék, úgy közlekedem a lakásban, kétszer is meggondolom, szóljak-e. Már a gyomrom összeugrik, ha látom, hogy feszült. S mikor nem feszült!? Ennyiért mégse hagyhatom ott, ugye? Elvégre egy ujjal se nyúlt hozzám – magyarázza remegő hangon.
Mi bajod, te idióta? – kapom fel a fejem a kérdésre. Hátranézek: egy anyuka szól így nagyjából hároméves lányához. A gyerek egyébként elismerésre méltó buzgalommal cipeli a bevásárlókosarat és igyekszik nem nyafogni.
A vevők közül senki sem szól rá az erősen kifestett anyára, aki a kisebbiket babakocsiban tolja, mellette egy nagyobb fiú lépdel. A középső, a kislány szipog és leszegi a fejét. Egy másik, hasonló korú lánykán a pénztárnál akad meg a szemem. Pontosabban majdnem átlépek rajta, mert a földön elterülve próbálja elérni, hogy megvegyenek neki valami nyalánkságot. Az apa – véletlenül ismerem – lélekgyógyászként minden szakmai fortélyát latba veti, hogy lecsillapítsa a leányát. A túsztárgyaló fortélyosságával magyaráz neki, míg sikerül leszerelnie a hisztit. A gyerek újra két lábra áll, és duzzogva beletörődik, hogy nem pakolhat mindent a kosárba.
Kék foltok egyik gyerkőcön sem éktelenkednek, a szóbeli regulázás nem hagy látható nyomot. Ám a lélek mélyén már hízik a keserűség. Félő, már itt eldőlt az esélyek egyenlőtlensége.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu