Tűzifát csak okosan!

E címmel készítettek útmutatót a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei, hogy több gondtól is megkíméljék a tűzifát vásárlókat.

Család-otthon(-rv-)2016. 09. 28. szerda2016. 09. 28.

Kép: Kecskemét, 2006. augusztus 29. Tűzifa rakodás, munkagép, tűzéptelep. Fotó: Ujvári Sándor

Tűzifát csak okosan!
Kecskemét, 2006. augusztus 29. Tűzifa rakodás, munkagép, tűzéptelep. Fotó: Ujvári Sándor

Felmérések szerint az illegálisan kitermelt faanyag leginkább tűzifaként kerül forgalomba, amivel a csalók a vásárlóknak és a tisztességes kereskedőknek is károkat okoznak. Ezért jogszabály írja elő, hogy a tüzelőt árusítók kötelesek a vásárlójegyhez Tűzifa-vásárlási tájékoztatót mellékelni.

Ez többek között meghatározza, milyen faanyag alkalmas tűzifának, tájékoztat a piacon előforduló mértékegységekről, a vékony és vastag tűzifához kötődő jellemzőkről. Érdemes a tüzelőt köbméterben mérve, térfogatra megvásárolni, mert így könnyebben leellenőrizhető a megvett mennyiség. Hasznos az adott tűzifa-egységcsomag tényleges faanyagtartalmáról meggyőződni és az egységárát más kereskedők kínálta hasonló termékek árával összehasonlítani. Száraz fával fűtve akár 30 százaléknyi költség is megtakarítható. Aki úgy érzi, hogy megtévesztették, és az eladó nem hajlandó az egyeztetésre, őrizze meg a kapott bizonylatot és írja meg panaszát a Nébihnek az [email protected] e-mail címre.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek