És akkor még egyszer szilveszter!

A múlt héten az idei újév első napjainak szokásos kutyás tapasztalatairól írtam, most azonban eszembe jutott egy pontosan tíz évvel ezelőtti Kutyapostában elhangzott javaslat, mely szerint jó volna népszavazást kiírni arról, vajon hányan szeretik és hányan nem a szilveszteri durrogtatást.

Család-otthonSzücs Gábor2018. 01. 24. szerda2018. 01. 24.
És akkor még egyszer szilveszter!

S miután mi, kutyások, macskások és egyéb, hangrobbanásokra érzékeny kisállatokat tartók egészen biztosan többen vagyunk, mint a megszállott petárdázók, szerintem nem is lenne kérdéses a végeredmény. Annyi minden ügyben kezdeményezték már az emberek megkérdezését, miért is ne lehetne ebben az évről évre kutyák százait világgá kergető ügyben is kikérni a „fenséges nép” véleményét?

Az ötlettel kapcsolatban nem bánnám, ha megírnák véleményüket; legyen ez a mi speciális felmérésünk.

Addig is azonban, amíg esetleg végleg betiltják a szilveszteri őrületet, ne takargassuk: leginkább az elkóborolt kutyák gazdái felelősek a tragédiáért. Négylábú barátunk ugyanis nem tud elszökni, ha előzőleg gondoskodunk arról, hogy zárt helyen legyen, lehetőleg velünk együtt, hogy nyugtatni tudjuk, amikor rátör az ember számára felfoghatatlan félelem. Ha ez egyedül éri, akár kikötve is, egy udvarban, mindent el fog követni, hogy megszökhessen a számára elviselhetetlen detonációk elől.

Szilveszter után kaptunk hírt egy megfontolandó kérésről is. Ezekben a napokban különösen sokszor vonultak ki az állatmentők speciálisan felszerelt autóikkal, ám sokszor a hatóságoknak kell rájuk várni, mert nem használhatják a buszsávot. Kérésük ellenére nem kapnak felmentést a KRESZ-szabály alól, pedig összesen alig tucatnyi autóról van szó a fővárosban. Ugyanis nemcsak sérült, elütött, veszélyben lévő állathoz kell rohanniuk, sok esetben a rendőrök, mentők kérik a segítségüket.

„Előfordult már több esetben, hogy mindenki kiért a helyszínre, ránk vártak, mert egy rosszul lévő emberhez nem jutottak be a kutyája miatt. Ilyenkor nekünk kell megoldani a helyzetet, hogy az orvosok dolgozni tudjanak, ám az idejében történő odajutás nem biztosított” – magyarázta Pataki Gábor, az Állatmentő Liga vezetője.

Az ötletet a BKK kapásból – mondjuk ki –, gondolkodást mellőzve, a KRESZ paragrafusait segítségül hívva elutasította. Miután Budapesten nagyjából tucatnyi felszerelt és hatósági ügyekben riasztott állatmentő jármű van, kérdem: tényleg nem férnének el a taxik mellett?

Lássuk be, nem nagy kérés ez, mindössze arról van szó, hogy sürgős esetekben, illetve amikor hatósági riasztásra kell kivonulniuk, akkor hadd használják az állatmentők is a fővárosi buszsávokat.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a Szabadföld Google News oldalán is!

Ezek is érdekelhetnek