Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
A Niagara-vízesés partvidéke jégbe borult. Az elmúlt napokban folyamatosan havazott, a hőmérséklet –6 és –15 fok között mozog. A dermesztő hideg azonban nem tartja távol sem az amerikai, sem a kanadai turistákat.
Kép: Ice and snow covered the frozen Niagara Falls on the Canadian side in St. Catharines, Canada, 24 February 2015. Photo: Chris Melzer/dpa, Fotó: Chris Melzer
A téli Niagara látványa annyira lélegzetelállító, hogy még a határ túloldalán elterülő felhőkarcolók nyújtotta kép is eltörpül mellette – írta 13 évvel ezelőtt egy amerikai történész, Paul Gromosiak. A jég súlya alatt roskadozó, jeges víz felé hajló fák átjárókat, spontán módon egymásba érő, labirintusszerű hídszerkezetet alkotva borulnak egymásba. A Niagara-vízesés mindhárom ágán másodpercenként több mint 3000 tonna víz folyik át egyszerre. A jég a Niagara-folyón, a vízesések lábánál időnként mégis olyan vastagságúra fagy, hogy az emberek át tudnának rajta sétálni Kanadába. Az exkluzív kirándulás nem veszélytelen, 1912-ben a helyiek által jéghídnak nevezett képződményen több mint három tucat emberre szakadt rá a hatalmas mennyiségű jég, és a híd megrepedt a súly alatt. A jéghullámok három embert, köztük egy házaspárt sodortak magukkal, holttestüket sohasem találták meg. Azóta a jéghídon tartózkodni tilos.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu