Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Gyakran a szervezetben rejtőzködő gócok okozzák a beteg kellemetlen tüneteit. Dr. Kádár János, a fővárosi Immunközpont főorvosa hangsúlyozza: a góckutatás során az egész szervezet állapotát kell vizsgálni, nem elég egy-egy szervre koncentrálni. A gócok „idegen elemek” a szervezetben, többnyire az immunrendszer elől elzárt, letokolt baktériumok. Jelenlétük immunválaszt indít be, de az immunrendszer nem képes megküzdeni velük. A folyamatos, eredménytelen harc panaszokat okoz, rontja a közérzetet, az életminőséget.
Ha a beteg több hónapja fáradékony, levert, esetleg hőemelkedése is van, de nincs olyan – például légúti – betegsége, ami ezt indokolná, akkor javasolt a góckutatás. Több éve fennálló panaszok esetén más irányban is vizsgálódni kell, hiszen a gócok ennyi idő alatt már konkrétabb tünetet okoztak volna. Az állandósult immunreakció miatt a gócok környezetében – például az orrüregben, fogakban, mandulákban, ízületekben – gyulladások alakulhatnak ki. A zajló gyulladásos folyamatokat a májban termelődő CRP (C-reaktív protein; protein=fehérje) szintjének emelkedése igazolja, de erre utalhat a gyorsult vérsüllyedés is, amit szintén a vérvizsgálat mutat ki.
A főorvos szerint a góckutatáskor fontos kideríteni, hogy az egész szervezetet érintő elváltozásról, vagy egyetlen szerv betegségéről van-e szó. A mandulák eltávolítása, a gócosnak vélt fog kihúzása sem mulasztja el a tüneteket, ha a probléma immunológiai eredetű – ekkor más kezelés hoz eredményt.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu