Ilyen állapotban van a kórházba került Dévényi Tibor
origo.hu
Hazánk konokul tör előre a dohányzási világranglistán: a hetvenes évekbeli tizenharmadik helyről mostanra felküzdöttük magunkat a harmadikra. Ártalmas beidegződésünk legalább huszonötféle betegség kialakulásában játszik szerepet, köztük a rettegett ráknak is kiváltója. Sokan próbálnak több-kevesebb sikerrel, ilyen vagy olyan módszerrel leszokni a cigarettáról. Az új reménysugár a rezonanciaterápia, más néven frekvenciagyógyászat.
- A hagyományos leszokási módszerek szerint a dohányzás rossz szokás, ezért tapasszal, rágógumival, tablettával egy ideig, folyton csökkenő mértékben, pótolják a szervezetből a cigarettázás elhagyása miatt hiányzó nikotint, majd a kúra végeztével teljesen megvonják a szervezettől - magyarázza Nyemcsok György, a békéscsabai Egészségstúdió munkatársa. Ezzel a módszerrel az a gond, hogy a nikotin valójában drogként viselkedik, vagyis amikor nem kapja meg a szervezet, elvonási tünetek jelentkeznek. Gyakorta olyan erős a vágy, hogy a páciens visszaszokik.
A rezonanciaterápiában rezgéshullámok segítségével blokkolják a függőséget, így a nikotin semleges anyaggá válik. A kezelés során érzékelőket kötnek a páciensekre, akik eközben nem éreznek semmi különöset. A terápia után nem mutatkoznak elvonási tünetek, a dohányosnak csak a leszokás lelki tényével kell megküzdenie, fizikai kényszerítő érzések nélkül.
A sikerhez fontos a páciens elszántsága. A kezeltek nyolcvan százalékánál az eljárás beválik. Nagyon fontos, hogy a nikotint, a függőséget okozó drog információját a szervezet sohasem felejti el: ha a leszokás után később bármikor rágyújtunk, azonnal jelentkeznek az elvonási tünetek.
A módszert az egészségbiztosító nem támogatja, ezért a költségeket a leszokónak kell fedeznie - de jóval kevesebbe kerül a kúra, mint a dohányzás. Csupán tíz doboz cigaretta ára.
origo.hu
borsonline.hu
life.hu
hirtv.hu
haon.hu
origo.hu
mindmegette.hu
vg.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu
origo.hu